Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CCA2720 - i przesłanie wielu lw po voip

03 Lut 2013 23:28 1323 6
  • Poziom 17  
    CCA2720 ok 8 letnia. Klient chce przesłać 65 linii wewnętrznych do budynku hurtowni budowlanej (500m) w której jest tylko internet. Myśli o instalacji w bydynku aparatów voip. Połączenie kablem odpada bo jest droga publiczna a i uważa to rozwiązanie za nienowoczesne (?).Co możecie doradzić?
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 24  
    Zastosować nowoczesne rozwiązanie. Wymienić CCA na centralę bardziej voipową.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 17  
    1/ Zainstalować po obu stronach centrale "bardziej VoIP" - mogą być np. nowe SLICANy IPL
    2/ "radiolinia" pomiędzy budynkami w paśmie 5GHz - zapewni sieć komputerową i telefonię VoIP
    3/ zsieciować centrale po VoIP
    4/ podłączyć normalne aparaty

Wyjdzie na pewno taniej niż 65 aparatów VoIP i łącza internetowe z wysokim uploadem (lub symetryczne) w obu budynkach.
  • Poziom 17  
    Brakuje mi doświadczenia:
    1. Jak uniknąć "przesłuchów" w czasie rozmów przy sieciowaniu po Voip? Mam z tym złe doświadczenie.
    2. Czy CCA2720 ma możliwość linkowania?
  • Poziom 17  
    CCA2720 w ogóle nie obsługuje VoIP i o ile pamiętam nie ma opcji sieciowania.
    To naprawdę jest już stara centrala i nic sensownego z nią nie zrobisz.

W sprawie "przesłuchów" w ogóle nie wiem o czym piszesz, bo jest to technicznie niemożliwe.
    Przesłuchy możesz mieć na liniach analogowych, bo tam płynie prąd, który może indukować się w sąsiednim przewodzie.
  • Poziom 17  
    Sieciowałem wiele central SLICAN: MAC, CCT i CXS.
    Sieciowanie w sieciach wewnętrznych - to nawet zwykłe faxy chodzą po VoIP.
    Sieciowanie po publicznym internecie - też chodzi.
    Oczywiście jakość rozmowy zależy od pasma (upload !) jakie mamy do dyspozycji i od konfiguracji sieci (koniecznie QoS). Ale i z tym można sobie poradzić.

W kwestii Twoich doświadczeń:
    Nie ma znaczenia czy sieć miedziana czy światłowodowa. Zresztą CCT nie mają sprzęgów optycznych, więc i tak musi być jakiś konwerter na standard Ethernet. Prawdopodobnie sieć komputerowa była źle skonfigurowana lub urządzenia aktywne źle dobrane (np. za słaby router).
    Tu niestety nie wystarczy podłączyć drutów byle jak.