Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

odtwarzanie muzyki przez cd na mini wieży FIRST

matifcb 04 Feb 2013 01:51 1854 8
    matifcb
    Level 15  
    Witam mój tata ma stary jakiś tam sprzęcik muzyczny mini wieże FIRST austria.
    model wieży :
    First Austria FA 1143-1

Wypaliłem mu płytę cd 700mb z muzyka i widzi tylko 20 piosenek. Wypaliłem inna wrzucając ze 100 utworów i widzi 21 piosenek. Wziąłem swoja muzykę ze starej takiej samej płyty która mi ktoś nagrał na której jest 75 otworów i wszystkie widzi. Czy coś źle wypalam ?

Jak się dowiedzieć jak jest nagrana ta płyta na której działają wszystkie piosenki i czym się rożni od tego co ja nagrywam gdzie tylko pierwsze około 20 wieża czyta..

są to zwykle mp3. Tu chyba nie chodzi o problem wrzucania w jakimś złym formacie czy jakości bo wrzucam 70 piosenek podobnych do siebie bo z jednego źródła np a tylko 20 pierwszych działa.

mam płytę nienagrywana przeze mnie dlatego nie wiem jak ktoś ja nagrywał. Wygląda to tak:

wszystkie mp3 są 128kbps i 44Hz i maja podobne ustawienia jak te po lewej stronie wybrane 2 mp3. Jest jedna mp3 która tez działa a ma ustawienia 320kbps

Sprawdzę jakie maja ustawienia te mp3 które ja wypalam i nie działają. Wypalam programem w windows 7. Jest menu tam klikam NAGRAJ i wrzucam pliki i zapisuje jako dane ( w moim radio w aucie wszystko ok działa a w domu tylko okolu 20 numerów i tak mi się wydaje ze są to pierwsze 20 z płyty ale upewnię się co do tego)

płyty na których działają wszystkie 75 piosenek i płyta na których nie działają wszystkie są identyczne Verbatim 700mb CD-R.
    Najgorsze jest to ze ta płyta która działa nie była wypalana przeze mnie i tak naprawdę nie wiem jak ktoś ja wypalał. Wiem ze ja wypalając płyty do samochodu wypalam tak samo w win7 i wszystko działa. Problem jest z tym radio ojca. ( w aucie działają wszystkie piosenki wiec to coś z formatem czy czymś związanym w radio)

działająca cd

spis piosenek z niedziałającej cd

formaty działających PIERWSZYCH 21 i nie działającej 22 piosenki na wypalanej przeze mnie płycie:

mati-fiolek
    Level 14  
    Może zbyt wysoka prędkość zapisu na CD ? Nagraj płytę na najmniejszej prędkości zapisu i sprawdź czy działa.
    Może to rozwiąże problem: Link
    matifcb
    Level 15  
    myślę ze używam wolnych prędkości. I raczej 20 pierwszych piosenek które są odtwarzane dobrze nie wskazuje na to.

sprawdzę to ale myślę ze jak wszystkie są tak nagrywane to z wszystkimi byłoby coś źle..
    Peterson13
    Level 14  
    Spróbuj zmienić długości nazwy utworów, miałem kiedyś takie DVD, które nie odczytywało utworów mp3 z nazwą dłuższą jak 20 parę znaków. Może tu tkwi przyczyna?
    matifcb
    Level 15  
    Na obrazkach widać, że utwory maja nawet po mniej. Tu charakterystyczne jest to, że mam płytę nie przeze mnie wypaloną i wieża odtwarza 70 utworów. A przeze mnie wypalane odtwarza tylko PIERWSZE 20-21 utworów. Taki jak widać na screenach.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na tej działającej płycie z tego co widzę nigdzie nie ma polskich znaków w nazwach plików...

Zrób eksperyment i zamień w w nazwie pierwszego niedziałającego pliku polskie znaki na odp. ASCII i nagraj na CD-RW (jak ten First obsługuje).
    matifcb
    Level 15  
    hmm patrzyłem na te nazwy i widać ze piosenka która jest 1 czy 2 czy 3 tez ma polskie znaki i działa..:(
    czy wystarczyło by jakbym prawym przyciskiem pozmieniał nazwy na 1 2 3 4 5 ? ty to ASCII to jakaś większa robota?
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tak zwróciłem uwagę, że masz niektóre utwory działające z polskimi znakami.

BTW: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1397556.html

Nie wiadomo czy o te znaki chodzi więc eksperymenty trzeba zrobić, kilka utworów, różne kombinacje.

np. w jednym ż -> z | ń -> n | ł bym zostawił skoro działa w innych utworach.
    matifcb
    Level 15  
    muszę kupić płytę cd rw i na niej próbować bo szkoda mi wypalać płyty i ciągle nie działające. Jutro przetestuje i zobaczymy