Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Praca] - Automatyk - automatyka przemysłowa

04 Lut 2013 11:10 5919 19
  • Poziom 2  
    Lobo to dynamicznie rozwijająca się agencja doradztwa personalnego tworzona przez młody zespół profesjonalistów (nr w rejestrze agencji zatrudnienia: 7502). Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy kandydatów na stanowisko:

AUTOMATYK

nr ref: AUT/213
    miejsce pracy: Tomaszów Mazowiecki

Zadaniem osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie projektowanie i realizacja systemów automatyki przemysłowej, zapewnienie sprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń produkcyjnych, realizowanie przeglądów technicznych, diagnostyka oraz usuwanie awarii i usterek występujących w zakresie automatyki.

Oczekujemy:

- wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: automatyka, elektronika, mechatronika)
    - doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w Dziale Utrzymania Ruchu w firmie produkcyjnej
    - znajomości osprzętu firmy Siemens, Bosch Rexroth
    - znajomości oprogramowania i konfiguracji sprzętu za pomocą znajomości funkcji technologicznych sterowników PCL i osi napędów min. do 8 osi:
    - Step7 Prof. w języku LAD, STL i SCL
    - WinCC, WinCC flexible, Data Bridge
    - zaangażowania, odpowiedzialności oraz dokładności
    - komunikatywnej znajomości języka angielskiego
    - mile widziana znajomość Asembler, C++

Oferujemy stabilne zatrudnienie w dużej, prężnie rozwijającej się firmie, atrakcyjne wynagrodzenie i możliwości rozwoju, wdrażania własnych pomysłów.

CV + list motywacyjny rekrutacja at lobohr.pl w tytule AUT/213
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    Jak zwykle - dążymy do Europy - gdzie przedział proponowanego wynagrodzenia??
  • Poziom 13  
    Jak w większości ogłoszeń a najlepiej:
    Wiek do 23 lata
    5 lat doświadczenia
    i inne bzdety
    Jak młody człowiek(wykształcony),może mieć wykształcenie i wieloletnie doświadczenie na danym stanowisku?
    Jeżeli ma doświadczenie to już nie ma 23 lata,jeżeli jest dobry to za tanią siłę roboczą (6 eurasów brutto ) nie pojedzie na saksy.
    Poza pośrednikiem to nikt nie zarabia(6 euro brutto/h to na przeżycie nie zarabianie).
    ps.
    Nie wiedziałem że ruszył dział reklamy(od tych wszędzie to już się ż...chce)
  • Poziom 2  
    Wiek nie ma znaczenia - przede wszystkim chodzi o doświadczenie w Utrzymywaniu Ruchu na produkcji.

Wynagrodzenie w Polsce niestety jest często przedstawiane dopiero przy spotkaniu.

Sam też wolałbym żeby stało się to normą w ogłoszeniach więc...
    uzupełniam brakującą informację:
    na początku pracy będzie to kwota ok. 5000 zł brutto.
  • Poziom 13  
    Podałem wiek dla przykładu oczekiwań większości firm.
    Czytając ogłoszenia tego typu to można skojarzyć sobie z rozmową odbytą np kilka dni temu.
    Jedzie kandydat na rozmowę (do baku mu nit ie nasika), i po rozmowie okazuje się że 2000 brutto i co pojadę (nie po to się tyle uczyłem i zdobywałem doświadczenie aby teraz pracować bez perspektyw).
    3000 netto ma mój syn jako elektryk za 180h w miesiącu w kraju i jest co dzień w domu.
    Jak ma wyjazdy w sobotę czy nockę to ma extra płacone.
    5000zł brutto minus opłaty za mieszkanie, pewnie jeszcze ubezpieczenie, a może jeszcze dojazdy?
    Czy firma się boi czegoś że nie poda od razu szczegółów(dla idei to można było za komuny pracować)
    Szczegóły podajecie odnośnie waszych oczekiwań.
    Podajcie np. oczekujemy - oferujemy.
    Uczciwie i klarownie, a nie zawracanie gitary ludziom(zdesperowani pojadą na rozmowę kwalifikacyjną w ciemno)
  • Poziom 10  
    co to jest za program "Asembler C++" ??
  • SterControlSterControl
  • Użytkownik obserwowany
    LoboHR napisał:
    - znajomości oprogramowania i konfiguracji sprzętu za pomocą znajomości funkcji technologicznych sterowników PCL i osi napędów min. do 8 osi:

A co za potwór na 8 osiach? :D

LoboHR napisał:
    - znajomości osprzętu firmy Siemens, Bosch Rexroth

To naprawdę można trochę rozjaśnić co autor miał na myśli....
  • Specjalista Automatyk
    Nie narzekajcie koledzy aż tak bardzo, ogłoszenie po podaniu proponowanej płacy wcale nie jest takie złe. Jedyne do czego można się czepiać to ten assembler (jakiego procesora?) i C++. Po co to programiście PLC, nie wiem.
  • Użytkownik obserwowany
    Do robienia patentów z SCADĄ ( GUI) :P
  • Poziom 13  
    SCADA w większości wykorzystuje VBA z tego co się spotkałem, natomiast dla przykładu sterowniki GE Fanuca mogą wykorzystywać bloki pisane w C++
  • Poziom 14  
    jestam napisał:
    Nie narzekajcie koledzy aż tak bardzo, ogłoszenie po podaniu proponowanej płacy wcale nie jest takie złe.

Z punktu widzenia osoby mieszkającej w Tomaszowie Mazowieckim, zarobki są ok. Z punktu widzenia osoby dojeżdżającej sprawa wygląda gorzej.
    Z punktu widzenia osoby dojeżdżającej i mającej rodzinę z małymi dziećmi zarobki są beznadziejne (koszty z dojazdami, koszty dodatkowej opieki dla dzieci, brak czasu dla rodziny).

Uważam, że należy się duży plus dla LoboHR za trafienie z ogłoszeniem we właściwe miejsce. Tak więc życzę udanych łowów, aczkolwiek przychylam się do opinii kolegi zenek.ch że odzew będzie prawdopodobnie od osób niedoświadczonych.
  • Specjalista Automatyk
    opamp napisał:
    Do robienia patentów z SCADĄ ( GUI)

Ale assembler ??
  • Użytkownik obserwowany
    Assembler to nie mam pojęcia kolego już.
  • Specjalista Automatyk
    Nie obraźcie się koledzy, ale jesteście jak przekupki na targu. Kiedy pracowałem na etacie i widziałem ogłoszenie, to po jednym spojrzeniu wiedziałem, czy jestem zainteresowany, czy nie. Zawsze na sprzeczne lub mało techniczne/rzeczowe zapisy brałem poprawkę na HR. A wy tu roztrząsacie, jakbyście mieli przed sobą węzeł gordyjski... :-)

Pasuje - składam, nie pasuje - nie wchodzę między wódkę, a zakąskę.

Dajcie luz.

Jedyna sensowność tej dyskusji, to to, że HR podaje na tym forum potencjalne pobory. Kiedyś kumpel jeździł 5 razy na rozmowę. I właściwie pracę dostał.. Za 2000 PLN bruttem.
  • Poziom 13  
    jak dla mnie ogłoszenia z HR są z góry odrzucane, przeczytam, ale nie wysyłam, chyba że faktycznie pojawi się mega ciekawa oferta
  • Poziom 20  
    Dotąd spotykałem się z sytuacją w ogłoszeniach że "automatyk" to zawsze UR,
    a jak był programista PLC czy projektant elektryki to pisało właśnie konkretny kierunek.

wiec jest to praca dla UR, a PLC/Scada to tylko od świata.
  • Poziom 17  
    Stawka 5000brutto mówi wszystko o tym ogłoszeniu. Moja opinia jest taka że tak naprawdę zatrudnią nawet kogoś bez doświadczenia. Nie sądzę żeby ktoś z powiedzmy choćby z 2-3 letnim doświadczeniem i naprawdę dobrze czujący się w automatyce zgodził się na takie zarobki. I nie ma żadnej mowy że to tylko na początek jak od razu nie uzyskasz konkretnej sumy to później można już tylko pomarzyć. Zakład od razu powinien zaproponować docelowe zarobki. I przeprowadzić konkretną selekcję, tzn. na rozmowie sprawdzić jak sobie radzisz ze schematami (niby podstawa ale już tutaj odsiewa się plewy), posadzić przed kompem kazać napisać jakiś programik do obsługi powiedzmy kawałka transportera. Przejść na fabrykę otworzyć dowolną szafę, porozmawiać co tam się znajduje. Po takiej kwalifikacji nie trzeba się przyjmować że zatrudnimy kogoś kto nie ma pojęcia co w trawie piszczy, i nie trzeba oferować stawki "na początek". Sam z zeszłym roku byłem na takiej rozmowie stawka 8500brutto, dla mnie biorąc pod uwagę moją aktualną stawkę, dojazdy oraz że był to zakład z branży motoryzacyjnej za mało. Ale tak to powinno wyglądać. Stawka myślę że zachęcająca i długo nie musieli szukać.

W wypadku tutaj umieszczonego ogłoszenia to albo firma znajdzie kogoś miejscowego(co nie chce za bardzo się ruszyć), albo kogoś na dorobku kto za 2-3 lata przy takiej stawce podziękuje za współpracę.
  • Poziom 11  
    5000 k i takie doswiadczenie?? nie ma szans pozdrawiam
  • Poziom 17  
    ale co stawka za mała czy doświadczenie za małe na takie zarobki bo nie rozumiem