Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja meteo na BT do komunikacji z PC

04 Feb 2013 11:20 1293 4
  • Level 12  
    Witam
    Jestem początkujący w tej dziedzinie i przeszukałem setki stron w internecie chcąc znaleźć jedną rzecz.
    kontroler posiadający BT do komunikacji z PC oraz czujniki temperatury , wilgotności oraz ciśnienia. Urządzenie nie posiadające przyłącza do PC, zasilane bateryjnie. Taka stacja pogodowa na bluethoodzie.
    Czy ktoś coś takiego gdzieś widział , schematy, informacje itp.
    Bardzo dziękuję za pomoc
  • Level 24  
    skoro jesteś początkujący , to pewnie chodzi Ci o jakiegoś 100% gotowca, którego będzie trudno znaleźć. Przeczytaj wątek poniżej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2483961.html
    i dogadaj się z autorem - jak już wszystko zrobi (nie uwzględnił pomiaru ciśnienia).
    Poza tym, stacja pogody podłączona do PC nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ musisz zarezerwować komputer do jej obsługi, co w najlepszym przypadku jest nieekonomiczne (nie mówiąc o czekaniu na odpalenie kompa tylko po to, aby sprawdzić temp na zewnątrz...)
  • Level 25  
    Wybór Bluetooth jest na tyle fajny, że można go połączyć z telefonem - mała aplikacja na androida i po problemie. Tylko należało by się zastanowić nad padlinożernością takiego rozwiązania, kto byłby masterem a kto slavem w takim układzie.
  • Level 12  
    Witam jeszcze raz , może moja wizja nie do końca została opisana jasno , ale chodzi mi o sparowanie urządzeń ( smatrfon, laptop, czy nawet PC ) na bluetodzie i to urządzenie wysyła dane (master) w określonych na stałe interwałach. Jak by w tym urządzeniu jeszcze dodatkowo znajdował się mały LCD ....to byłoby fajnie.Można byłoby pomyśleć sobie o podłączeniu do kompa jakiegoś kontrolera na I2C i podpięcie pod USB (alternatywa), ale pomiar parametrów byłby ograniczony tylko do długości kabli a w takim przypadku dane latem ( no i może zimą ) można zbierać z zewnątrz pomieszczeń (oczywiście na krótkim zasięgu).
    Serdecznie pozdrawiam
  • Moderator of Microcontroller designs
    Zainteresuj się modułem np. BT-222, łatwo to połączyć i z mikrokontrolerem i z PC. Od strony mikrokontrolera to po prostu UART, po stronie PC też jest tak to widoczne. Do tego mały mikrokontroler do przetwarzania danych z czujników i wysyłania po UART (BT) do PC i tyle. Projekt na pochmurny dzień :)