Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, Bosch, SMS50E08EU - Brak reakcji, migają diody kran i nabłyszczacz

04 Lut 2013 11:48 11205 5
  • Poziom 10  
    Dwuletnia zmywarka Bosch SMS50E08EU/29, bez przyczyny zewnętrznej przerwała pracę. Zaczęły migac diody "kran" i "nabłyszczacz(gwiazdka)".
    Nie reaguje na reset. Posprawdzałem tory wodne, przepływomierz, aquastop, pływak, wtyczki, wyjąłem moduł, obie pompy.
    W pompie wyrzutowej były niewielkie miękkie zanieczyszczenia, ale w pompie myjącej chlupie woda w zamkniętej komorze wirnika - na samej końcówce pompy tam gdzie są prawdopodobnie magnesy.

Zmywarka na nic nie reaguje, po podłączeniu zasilania po ok. 3 sekundach zaczynają migac te dwie diody.

Zmywarkę kupiłem w styczniu 2011, i już takie coś!
    Może ktoś potrafi pomóc.
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    mcontoso napisał:
    Zaczęły migac diody "kran" i "nabłyszczacz(gwiazdka)".

Błąd komunikacji pomiędzy modułami elektroniki.
  • Poziom 10  
    Dzięki,
    to by potwierdzało informację, do której wcześniej dokopałem się tu gdzieś na forum.
    Czyli jest to awaria któregoś z modułów lub połączenia pomiędzy nimi?
    Są jakieś metody możliwe do zastosowania przeze mnie aby to dokładniej ustalić?

Czy też wezwać serwis fabryczny albo od razu kupić nowy sprzęt? Ale Boscha to już chyba nie zaryzykuje.
  • Poziom 10  
    Dziś, po 10 dniach, pojawił się serwis fabryczny boscha. Zamówienie z 4 lutego, wizyta 14 lutego (pierwszy wolny termin). Diagnoza była zgodna z wymienioną w poprzednich postach uszkodzony moduł "mocy". Koszt 720 zł, ale trzeba go dopiero zamówić i ponownie przyjechać zamontować.

Nie zdecydowałem się na taki sposób załatwienia sprawy. Zbyt duży koszt i sporo kolejnych dni oczekiwania. Sam już bym sobie to pewnie dawno wymienił taniej (north.pl - około 600 zł).

Zapłaciłem 120 zł za wizytę, która nic nie wniosła w sprawie. Może gdyby serwis fabryczny dysponował odpowiednimi częściami jadąc na naprawę konkretnego sprzętu, znając dodatkowo wcześniej precyzyjny opis objawów. Ale to chyba zbyt wygórowane wymagania. Najpierw trzeba sprawdzić czy klient mówi prawdę.

Szkoda, bo sprzęt ledwo 2 letni, w ogóle niezużyty.
    Przed kupnem nowej zmywarki podejmę jeszcze próbę naprawy modułu, chociaż wizualnie nie ma śladu, co mogło w nim nawalić i pewnie sobie sam z tym nie poradzę.
  • Moderator AGD i automatyka
    mcontoso napisał:
    Szkoda, bo sprzęt ledwo 2 letni, w ogóle niezużyty.

Niewiele to pewnie wniesie do dyskusji ale może warto na przyszłość poszukać dobrego ubezpieczenia domu/mieszkania wraz z dobytkiem na wypadek zalania, pożaru, przepięcia, spalenia itp. Serwis wówczas zamiast naprawiać robi diagnozę i opisuje stan sprzętu. Analogicznie do uszkodzonej żarówki- nie świeci bo się spaliła...
  • Poziom 10  
    Sprawa już załatwiona!

Wystarczyło po prostu kupić nową zmywarkę i już problem zmywania się rozwiązał.
    Bosch poszedł w odstawkę, bo jest drogi i kiepskiej jakości. Bardzo drogie części i nieopłacalne naprawy. Słaby serwis fabryczny. Na nową zmywarkę mam 5 lat gwarancji fabrycznej, a jej cena jest taka, że po tym okresie - ile popracuje tyle do przodu, ale w razie czego nie będzie szkoda jej skasować.
    Teraz mam trochę części do zmywarki bosch SMS50E08EU/29 na zbyciu (praktycznie wszystko poza uszkodzonym modulem mocy).