Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool AWG 650 - Pralka nie wiruje

tomaszek1234 04 Feb 2013 12:34 2754 6
    tomaszek1234
    Level 16  
    Witam,
    Pralka Whirpool AWG 650 nie wiruje prania, bęben kręci się jak przy normalnym praniu, a ostatnio gdy powinna prać wypuściła wodę.

Czytałem inne tematy na temat tej pralki i czy ma z tym coś wspólnego hydrostat?
    Zaraz zabieram się za rozbieranie, tylko jeżeli padł programator lub koszt naprawy będzie duży to dam sobie spokój.

Ostatnio była czyszczona komora na proszek i płyny może te syfy gdzieś poleiały i coś zatkały, jestem w stanie wykonać pomiary urządzeń działających w pralce jednak nie wiem który jak ma działać. Nigdy nie zajmowałem się naprawą pralki.
    Gobro
    Level 31  
    Trzeba wyczyścić kubek hydrostatu , wychodzi z niego wężyk Φ 10mm i idzie do góry po zbiorniku.
    tomaszek1234
    Level 16  
    Odnalazłem wężyk idący od programatora do dołu bębna a dokładnie do białej prostokątnej puszki. Jednak w instrukcjach i zdjęciach wydawało mi się że hydrostat jest okrągły.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Faktycznie, wężyk 10 mm był zatkany, udrożniłem go, hydrostat działa poprawnie, jeśli oczywiście prawidłowo zinterpretowałem jego pracę.
    Tylko pozostaje pytanie co to za białe urządzenie na dole bębna które było podłączone wężykiem z hydrostatem. Wydaje mi się że tam też jest pełno brudu.
    Gobro
    Level 31  
    Ta biała puszka to jest kubek hydrostatu .
    tomaszek1234
    Level 16  
    da się ją wyczyścić, lub jest taka potrzeba ?
    Gobro
    Level 31  
    Napisałem wyżej że trzeba go wyczyścić ,po odkręceniu śrubki wyciągnąć i dokładnie wyczyścić.