Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toledo AFN - Podłączenie podgrzewacza elektr.

04 Lut 2013 12:41 1371 1
  • Poziom 12  
    Zamontowałem w aucie podgrzewacz płynu (3 świece), dorobiłem elektrykę i mam problem z podłączeniem się do sterownika, piny wyjściowe na przekaźniki sterujące (6 i 26) były puste - dołożyłem przewody, ale pin 39 - sygnał obciążenia alternatora DF jest zajęty i wychodzi z niego przewód koloru czerwono-żółtego który znika w wiązce. Z alternatora zgodnie ze schematem wychodzi przewód koloru czerwono-czarnego który kończy się we wtyczce przy rozruszniku.
    Do czego podłączony jest aktualnie pin39 i czy do poprawnej pracy podgrzewacza potrzebne jest pociągnięcie sygnału DF z alternatora? Vag nie pokazuje żadnych błędów związanych z sygnałem DF, obciążenie alternatora w grupie 016 jest stałe i wynosi 99.6%.

Problem rozwiązany, może komuś sie przyda poniższa informacja:

Do pinu 39 ECU podłączona była masa z okolic sterownika, po rozłączeniu obciążenie w grupie 016 wynosiło 0% i wyskoczył błąd: 01117 "Sygnał ładowania generatora terminala DF". Po podłączeniu sygnału DF z alternatora jest pokazywane aktualne obciążenie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Witam,
    Ja w tej chwili też rozważam montaż dodatkowego podgrzewacz w mojej Arosie TDI AMF, Mam oryginalnie zamontowany podgrzewacz elektryczny w nagrzewnicy, lecz prawdopodobnie nie działa. Przerabiałem klimatyzację ręczną na climatronica i został mi jeden przewód który wpięty był do mikrostyku w gałce regulacji temperatury. Nie wiem od czego dokładnie on jest i nie wiem do którego pinu w panelu climatronica go podłączyć. Zakupiłem sobie podgrzewacz przelotowy z mondeo i chciałbym sie nim wpiąć w ECU przez przekaźniki. Czy piny podane przez kolegę mogę wykorzystać w swoim przypadku? jakie są warunki załączenia podgrzewacza? wiem że na pewno temp<5st.