Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon AKME - Urwana słuchawka - jak podłączyć?

Thagirion 04 Lut 2013 12:44 1530 2
  • #1 04 Lut 2013 12:44
    Thagirion
    Poziom 6  

Witam.
    Mam problem z domofonem AKME. Wróciłem po weekendzie do mieszkania i okazało się, że podczas imprezy organizowanej przez współlokatorów ktoś urwał słuchawkę od domofonu.
    Dodatkowym problemem jest to, że na tej samej linii na lewo podłączone jest drugie, niezarejestrowane oficjalnie mieszkanie. Właściciel wynajmujący oba jest dosyć upierdliwy, więc chciałbym to w miarę szybko naprawić, zanim ktokolwiek się zorientuje.
    Kabel od słuchawki ma 5 przewodów - zielony (podłączony do diody LED), czerwony, żółty (przycisk podniesienia słuchawki) oraz biały i czarny podłączone do słuchawki i mikrofonu.
    Na zdjęciu widać przyłącze. Z wtyku DB-9 wychodzi 6-żyłowy kabel. 2 żyły podłączone są do przycisku otwierającego drzwi, z którym równolegle podłączony jest przycisk w drugim mieszkaniu. Zastanawiam się, jak to było podłączone, że dzwoniło tylko w jednym, konkretnym mieszkaniu. W centralce przy drzwiach jedno z mieszkań jest podłączone do nieużywanego, nieopisanego przycisku. Wiem, że w tym drugim mieszkaniu domofon nie dzwoni. Sprawca uszkodzenia prawdopodobnie próbował otworzyć 'puszkę' i przy okazji urwał te dodatkowe kable (widoczne na zdjęciu).

Domofon AKME - Urwana słuchawka - jak podłączyć? Domofon AKME - Urwana słuchawka - jak podłączyć?

• #2 04 Lut 2013 17:52
    Ircys
    Specjalista Domofony

ale co chciałbyś naprawić, domofon w Twoim mieszkaniu (unifon ze zdjęcia), czy domofon w tajemniczym, sąsiednim mieszkaniu?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #3 04 Lut 2013 18:50
    Thagirion
    Poziom 6  

Mnie będzie satysfakcjonowało, gdy unifon u mnie będzie działał. Ci obok niech się martwią, jakby co, to właścicielowi wciśnie się jakąś historyjkę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME