Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Modyfikacja grafiku ewidencji pracy

Lukasz_zielony 04 Lut 2013 12:59 8100 22
  • #1 04 Lut 2013 12:59
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

Witam,

Od kolegi z forum zapożyczyłem arkusz do liczenia godzin pracowników. Chciałbym jednak prosić o przerobienie go.

1. Dorobić jeden dzień miesiąca.
    2. Chciałbym żeby było łącznie 30 wierszy na miejsce na pracowników - z wpisanymi funkcjami.
    3. Usunięcie wiersza "ważne wydarzenia w listopadzie".
    4. Usunięcie tabeli pomocniczej.

W obecnej formie w komórki z godzinami wpisuję np. 6-16 i w komórce "GODZINY" otrzymuję ilość przepracowanych godzin, np. 10. Chciałbym żeby tak to zostało.
    Co więcej, kiedy wpiszę OFF, to w komórce "UW" dodawany jest dzień. W zamian za to chciałbym wpisywać w komórki z godzinami pracy UW i wtedy do komórki AG dodawany będzie jeden dzień.

Analogicznie, wpisując w dowolną komórkę UB, w komórce AH dodawany jest jeden dzień, a wpisując UCH, w komórce AI dodawany jest również jeden dzień.

Nie wiem czy to jest możliwe ale proszę o wypowiedź i pomoc specjalistów:)

Pozdrawiam,
    Łukasz

0 22
  • #2 07 Lut 2013 06:37
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

Koledzy, mogę prosić o pomoc?

0
  • Pomocny post
    #5 10 Lut 2013 07:04
    JaroFon
    Poziom 23  

Dodałem jeszcze możliwość ukrywania kolumn z niepotrzebnymi dniami w miesiącu, aktualizację dni miesiąca na pasku jak również zmiana koloru na szary dni sobota i niedziela. UWAGA!, nie zmieniaj (nie dodawaj nie usuwaj żadnych kolumn i wierszy) bo to spowoduje że makro będzie niepoprawnie działać

0
  • #6 11 Lut 2013 08:51
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

JaroFon napisał:
    Dodałem jeszcze możliwość ukrywania kolumn z niepotrzebnymi dniami w miesiącu, aktualizację dni miesiąca na pasku jak również zmiana koloru na szary dni sobota i niedziela. UWAGA!, nie zmieniaj (nie dodawaj nie usuwaj żadnych kolumn i wierszy) bo to spowoduje że makro będzie niepoprawnie działać

Witam,

Dziękuję za zainteresowanie tematem:) Wszystko działa tak jak prosiłem ale niestety z tych dodatkowych funkcji nie umiem skorzystać:(

W "wyświetl makra" nie widzę żadnych i najprościej mówiąc nie wiem co zrobić żeby skorzystać z tego co zrobiłeś i nie wiem jak to ma działać.

Dodatkowo, czy ta tabela pomocnicza jest konieczna?

@Andrzej59

Tobie również dziękuję za pomoc ale to co zaproponował JaroFon bardziej przypada mi do gustu, pod warunkiem, że będę mógł korzystać z tych dodatkowych opcji. Jeśli chodzi o wysłaną przez Ciebie tabelę, to wszystko działa poprawnie za co serdecznie dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #7 11 Lut 2013 18:39
    JaroFon
    Poziom 23  

Jeśli chodzi o korzystanie z pliku to nic trudnego. Wystarczy tylko kliknąć na okno z datą: miesiąc lub rok i pojawi Ci się okno z datą wtedy zadajesz datę którą chcesz i potwierdzasz a makro resztę (ukrywanie niepotrzebnych kolumn) zrobi już samo.

0
  • #8 12 Lut 2013 10:13
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

JaroFon napisał:
    Jeśli chodzi o korzystanie z pliku to nic trudnego. Wystarczy tylko kliknąć na okno z datą: miesiąc lub rok i pojawi Ci się okno z datą wtedy zadajesz datę którą chcesz i potwierdzasz a makro resztę (ukrywanie niepotrzebnych kolumn) zrobi już samo.

Wszystko działa, dziękuję Ci bardzo. Mam jeszcze prośbę. Istnieje możliwość całkowitego usunięcia tabeli pomocniczej i rozbicia na lata (to co jest poniżej tabeli pomocniczej)? Będę również wdzięczny za usunięcie kolumny C. Imię i nazwisko pracownika umieszczę w kolumnie B.

Pozdrawiam,
    Łukasz

2
  • #10 19 Lut 2013 10:26
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

JaroFon napisał:
    Proszę, poprawiony według życzenia:

Dziękuję Ci serdecznie za pomoc. Jest tylko jeden problem. W kolumnie C i w niektórych komórkach kolumny D wpisanie godzin nie powoduje dodania tych godzin do sumy. Nie wiem czy w innych kolumnach też ale w tych niestety jest problem.

Proszę o pomoc - myślę, że ostatni raz:)

0
  • #11 31 Paź 2013 12:36
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

Witam,

Chciałbym odświeżyć trochę temat i poprosić o pomoc.

W załączniku przesyłam stary arkusz i uprzejmie proszę o zwiększenie ilości pozycji z 27 do 50.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam,
    Łukasz

0
  • #15 08 Lis 2013 06:21
    Lukasz_zielony
    Poziom 9  

JaroFon napisał:
    Sprawdź teraz:

Wydaje się, że wszystko jest w porządku. Wielkie dzięki za pomoc!

1
  • #16 04 Sty 2016 20:01
    infected88
    Poziom 6  

Witam,
    ponawiam temat.

mam problem własnie z uzyskamiem takiego harmonagramu tj wypbieram miesiac i rok i automatycznie wyskakują mi dni tygodnia i świeta.

mam rownież problem dotyczacy zliczania godzin tj , jezeli przeciągam aby zliczyło mi godziny to w dniu wolnym zmienia sie na #ARG , czy jakoś można to zrobic abym tych dni nie musiała w kółko poprawić.
    Czy jest taka opcja aby zblokowć uzupełniony juz pola, aby nikt mi tego nie poprzestawiał?
    Może ktos mam jakiś fajny pomysł aby udoskonalic mój grafik?

z góry dziękuję chociaż za minimalną pomoc;)

0
  • #18 07 Sty 2016 20:50
    infected88
    Poziom 6  

Super dzieki własnie o coś takiego chodziło.
    Tylko jak zmienieć żeby przy wyborze miesiąca powstawała czysta karta tj gotowa do uzupełnienia.
    Oraz jak zmienić żeby liczyło świeta tylko te dni wolne od pracy bez sobót i niedziel. Bo u nas jest sysem zmianowy i sobota i niedziela nie robi róznicy.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

mam jeszcze problem z obliczenie prowizji od utargu tj.
    prowizja
    0% jeżeli <= 0-6000
    1% jeżeli <= 6001-9000
    2% jeżeli <= 9001-12000
    3% jeżeli <= 12001

0
  • #19 08 Sty 2016 19:02
    Andrzej59
    Poziom 18  

Poprawiłem liczenie świąt i dodałem obliczanie prowizji
    Jeśli chodzi o zmianę miesiąca to najprościej zrobić kopie arkusza i zmienić miesiąc i wyczyścić dane .Można to chyba zrobić przy pomocy makra ale na makrach słabo się znam

1
  • #20 08 Sty 2016 19:59
    infected88
    Poziom 6  

mam problem z tą funkcja wyszukaj pionowo nie wychodzi mi to kompletnie.
    Dzięki za poprawe tych świat, jak moge zmienic opcje aby sobata i niedziela nie wyrózniała się , tj zaznaczone innym kolorem maja byc tylko swieta wolne od pracy.

a w ogóle dzieki za pomoc :)

0
  • #21 08 Sty 2016 20:02
    infected88
    Poziom 6  

niekture kolumny amam oukrywane bo na tych obliczeniach pracuje z jeszcze jedna osoba i boje sie, że mi namiesza

0
  • #23 11 Sty 2016 20:23
    infected88
    Poziom 6  

jak napisać formułe aby automatycznie wstawiało godziny:
    jeżeli nie wolne to 18:00 od pon do wt
    jezeli nie wolne to 19:00 sob-niedziela
    jeżeli nie wolne to 19 w świeta

0