Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena siatkowa bez zasilacza do odbioru naziemnej cyfrowej

04 Lut 2013 14:03 13161 15
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam antene szerokopasmowa i analogowy obraz jako taki jest. Poniewaz obraz byl gorszy z zasilaczem wlaczonym ( wiem, trudno uwierzyc ), obecnie zasliacza takowego nie mam. Kupilem ostatnio telewizor z mpeg4, chcialem znalezc cyfrowe programy, a on tylko lapie dalej analogowo. Czy przyczyna tego moze byc brak zasilacza?Czy cos z tym nowymm telewizorem nie tak jest?
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Przełączyłeś w TV analog na cyfrę?
  • Poziom 43  
    czek76 napisał:
    Witam!
    Mam antene szerokopasmowa i analogowy obraz jako taki jest. Poniewaz obraz byl gorszy z zasilaczem wlaczonym ( wiem, trudno uwierzyc ), obecnie zasliacza takowego nie mam. Kupilem ostatnio telewizor z mpeg4, chcialem znalezc cyfrowe programy, a on tylko lapie dalej analogowo. Czy przyczyna tego moze byc brak zasilacza?Czy cos z tym nowymm telewizorem nie tak jest?
    pozdrawiam
    A tyś się tu pojawił i zaczął od pytania? A regulaminu czytanie? Może użyj funkcji szukaj i znajdziesz wszystko na temat.
  • Poziom 24  
    czek76 napisał:
    Witam!
    Mam antene szerokopasmowa i analogowy obraz jako taki jest. Poniewaz obraz byl gorszy z zasilaczem wlaczonym ( wiem, trudno uwierzyc )

Nietrudno uwierzyć, to typowy objaw uszkodzonej płytki w antenie.
  • Poziom 43  
    KJaniczak napisał:
    czek76 napisał:
    Witam!
    Mam antene szerokopasmowa i analogowy obraz jako taki jest. Poniewaz obraz byl gorszy z zasilaczem wlaczonym ( wiem, trudno uwierzyc )

Nie trudno uwierzyć, to typowy objaw uszkodzonej płytki w antenie.

Ale piszesz bzdury. Jak ona uszkodzona?
    Antena siatkowa oczywiście nadaje się do odbioru DVB-T.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak powyżej antena siatkowa nadaje się do odbioru TV DVB-T, nawet bez zasilacza,jeśli tylko w twoim rejonie jest już ,,włączona'' naziemna telew.cyfrow. to odpowiedni telewizor musi ją odbierać, może źle programowałeś?
  • Poziom 24  
    LeDy napisał:

Np. skorodowana, nie raz miałem taki przypadek. Obudowa nie była szczelna, dostała się woda do środka i takie były objawy w odbiorze telewizji analogowej.
  • Poziom 28  
    Witam Kolegów. Zasilacz wtyczkowy zasila wzmacniacz sygnału w.cz. z anteny. Prawdopodobnie wzmacniacz uległ uszkodzeniu (bywa tak przy bliskich wyładowaniach piorunowych). Odłączenie wzmacniacza powoduje spadek poziomu sygnału, co objawia się w tv analogowej "śnieżeniem", a w cyfrowej okresową "szachownicą" lub brakiem obrazu. Straty sygnału w przewodzie w pasmie UHF mogą dochodzić do 6dB/m. Radzę zamontować nowy wzmacniacz i, dopóki nadają analogowo, ustawić czysty odbiór. Później można ustawiać telewizor na odbiór cyfrowy. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    [quote="ROSOMAK7"]Jak powyżej antena siatkowa nadaje się do odbioru TV DVB-T, nawet bez zasilacza,jeśli tylko w twoim rejonie jest już ,,włączona'' naziemna telew.cyfrow. to odpowiedni telewizor musi ją odbierać, może źle programowałeś?

Mozliwe, ale dzis probowalem wyszukac tylko cyfrowe programy no i telewizor nic nie znalazl wiec moze cos z tym telewizorem jest nie tak. Ciekaw bylem czy zasilacz jest niezbedny do odbioru telewizji cyfrowej. Jesli dobrze rozumiem nawet uszkodzona antena jesli odbiera jako tako analogowy obraz bedzie sygnal cyfrowy tez odbierac nawet bez zasilacza?

ps. Dzieki uzytownikom forum za wszystkie MERYTORYCZNE wypowiedzi
  • Poziom 15  
    [quote="czek76"]
    ROSOMAK7 napisał:

Jesli dobrze rozumiem nawet uszkodzona antena jesli odbiera jako tako analogowy obraz bedzie sygnal cyfrowy tez odbierac nawet bez zasilacza? Tak,musi odbierać programy cyfrowe,czasami nie wszystkie, ale zawsze kilka będzie odbierać.

• Poziom 43  
    KJaniczak napisał:
    LeDy napisał:

Np. skorodowana, nie raz miałem taki przypadek. Obudowa nie była szczelna, dostała się woda do środka i takie były objawy w odbiorze telewizji analogowej.
    Taki przypadek Poniewaz obraz byl gorszy z zasilaczem wlaczonym i skorodowana płytka? Toż to typowy objaw przesterowania, wzbudzania się wzmacniacza .
  • Poziom 2  
    ROSOMAK7 napisał:
    Jeśli dobrze rozumiem nawet uszkodzona antena jeśli odbiera jako tako analogowy obraz będzie sygnał cyfrowy też odbierać nawet bez zasilacza? Tak,musi odbierać programy cyfrowe,czasami nie wszystkie, ale zawsze kilka będzie odbierać.

No to już nie wiem co jest grane..przed chwila w opcji "strojenie automatyczne"włączyłem opcje"wyszukaj tylko programy cyfrowe" i znalazło się..0 programów..gdy odznaczam te opcje stroją się tylko programy analogowe. Może jest w telewizorze jakiś przełącznik czy coś na cyfrę?
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Wyszukiwanie programów musi być rozpoczęte od 1% , czasami strojenie rusza od 50%(połowy podziałki) dlatego nie znajduje DTV, niech przeszukuje od 1 do 100% jeśli to nie pomoże to naprawdę nie wiem jak ci pomóc.

Dodano po 3 [minuty]:

W odbiorniku TV,raczej na pewno nie ma żadnego przełącznika.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Wymień wzmacniacz na symetryzator.
  • Poziom 2  
    ROSOMAK7 napisał:
    Wyszukiwanie programów musi być rozpoczęte od 1% , czasami strojenie rusza od 50%(połowy podziałki) dlatego nie znajduje DTV, niech przeszukuje od 1 do 100% jeśli to nie pomoże to naprawdę nie wiem jak ci pomóc.

Dodano po 3 [minuty]:

W odbiorniku TV,raczej na pewno nie ma żadnego przełącznika.

Tak, w telewizorze nie ma przełącznika a problemem była antena. Jest to stara antena, która znajduje się na zewnątrz na dość stromym dachu więc nawet nie mam możliwości sprawdzenia, w jakim jest stanie. Pożyczyłem zwykłą antenę pokojową z dyskontu i obraz żyleta. Dzięki za pomoc

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

andpol 33 napisał:
    Wymień wzmacniacz na symetryzator.

Witam!

Chyba zakupię nową antenę ( może ktoś może zaproponować jaką antenę kupić Warunki:

Maszt w Kołowie
    mux 1,2- 100,000 kw
    mux 3-10,000 kw

Mieszkam ok. 16,5 km od nadajnika, w warunkach chyba kiepskich do odbioru telewizji ( nieopodal mego domu, na podwyższeniu znajduje się duży kompleks budynków z dachem z blachy, niestety po stronie, z której nadaje Kołowo ).

Jakiej mocy, jakiego typu, z wzmacniaczem, czy bez zaproponowalibyście antenę. Umieszczę ją na dachu około 1 m nad kalenicą.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Powinna wystarczyć zwykła antena szerokopasmowa z symetryzatorem. Bez wzmacniacza i zasilacza.