Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Sidewinder X6 - klawiatura zachowuje się jak zalana

winiar1422 04 Lut 2013 14:04 2100 8
  • #1 04 Lut 2013 14:04
    winiar1422
    Poziom 7  

Witam,
    od 2 dni mam dość dziwny problem z w/w klawiaturą.
    Klawisz backspace działa w ten sposób, że gdy go wciskam kasuje litery ale przy każdym wciśnięciu dodaje również '

Podobny problem jest z klawiszem TAB ale w tym przypadku przy jego wciskaniu wciska się również Caps Lock.

Sprawdzałem klawkę kilkoma keytestami, problem dotyczy jedynie przedstawionych klawiszy.
    Objawy IMO ewidentnie wskazują zalanie, ale mam 100% pewności, że zalana nie została bo nikt oprócz mnie nie ma do niej dostępu.
    Nie jest to również problem ze sterownikami, to samo dzieje się na każdym komputerze do którego ją podłączę.
    Chciałbym również nadmienić, że przed wystąpieniem awarii nic nie zmieniałem w systemie, nie było żadnych skoków napięcia, słowem nie wystąpiły żadne czynniki, które mogły wpłynąć na działanie klawy, bądź ją zepsuć. Ot sama z siebie postanowiła odmówić posłuszeństwa.
    Serwis gwarancyjny odpada bo gwarancja skończyła się pół roku temu.

Jeszcze jej nie rozkręcałem, wolałem zasięgnąć opinii bardziej kompetentnych osób, o ile takie zechcą pomóc.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 04 Lut 2013 17:56
    zolianek
    Poziom 18  

Rozkręć i przeczyść spirytusem.

0
  • #3 04 Lut 2013 19:51
    Sobek007
    Poziom 16  

klawiatura w łapę i do kumpla sprawdzić czy ma takie same objawy :)

0
  • #4 05 Lut 2013 00:22
    winiar1422
    Poziom 7  

Sobek007 napisał:
    klawiatura w łapę i do kumpla sprawdzić czy ma takie same objawy :)

winiar1422 napisał:

Nie jest to również problem ze sterownikami, to samo dzieje się na każdym komputerze do którego ją podłączę.
    hmmm...

zolianek napisał:
    Rozkręć i przeczyść spirytusem.

To jest już ostateczność ponieważ mógłbym niby reklamować ją w Microsofcie bo gwarancja producenta wynosi 3 lata więc się łapię, ale wiąże się to z kosztami i sporą stratą czasu więc może poczekam na mniej inwazyjną metodę.

0
  • #5 05 Lut 2013 01:20
    adam1581
    Poziom 12  

Miałem podobny problem, przeczyszczenie klawiatury powinno pomóc ale nie musi.
    Nie przestawiły Ci się guziki w windows, np zamiast z jest y etc ?
    W ostateczności daj na gwarancje i kup jakąś za 10zł puki nie odzyskasz tej .

0
  • #6 05 Lut 2013 01:39
    winiar1422
    Poziom 7  

adam1581 napisał:
    Miałem podobny problem, przeczyszczenie klawiatury powinno pomóc ale nie musi.
    Nie przestawiły Ci się guziki w windows, np zamiast z jest y etc ?
    W ostateczności daj na gwarancje i kup jakąś za 10zł puki nie odzyskasz tej .

Ale cwaniaki z M$ na pewno gdzieś fajnie plomby poukrywały, dlatego nie chcę na razie rozkręcać.
    Guziki przestawić się nie mogły, bo klawa nie ma pamięci na profile a testowałem ją na kilku innych komputerach, a przed tymi testami dla pewności wszystkie makra i inne ustawienia w sofcie od niej zresetowałem.
    Co do tej gwary, problem polega na tym, że mogą mi jej nie rozpatrzyć, bo nalepka z PID (numer identyfikacyjny) jest częściowo nieczytelna, brakuje dokładnie 2 znaków z 26 cyfrowego numeru. Ofc napisałem maila do M$ czy mogą coś z tym zrobić bo wsio inne mam (paragon, papiery itp. itd.) ale na razie cisza.

@EDIT a co do tych pozamienianych "y" i "z" to na początku sprawdziłem czy to nie kombinacja ctrl+shift mi psuje szyki.

0
  • #7 05 Lut 2013 09:28
    helmud7543
    Poziom 42  

Może jakiś paproch się tam dostał. Nie masz wyboru - tutaj tylko fizyczna ingerencja.

0
  • #8 05 Lut 2013 18:31
    winiar1422
    Poziom 7  

Microsoft się odezwał.
    Muszę się skontaktować z jakimkolwiek oddziałem Komputronika, bo ten, w którym zakupiłem klawę już nie istnieje. Oni wtedy przekażą reklamację dalej.

A i teraz uwaga dla kupujących.
    Nawet jeżeli skończy wam się gwarancja sklepowa (w moim przypadku komputronik dawał mi 2 lata gwarancji) warto dowiedzieć się jaką gwarancję na sprzęt daje producent (u mnie okazało się, że są to 3 lata) i ewentualnie kontaktować się bezpośrednio z nim w celu reklamowania danego przedmiotu.

W tym wypadku problem wydaje się rozwiązany, ale prosiłbym admina o nie zamykanie tematu, ze względu na to, że przyczyny usterki do tej pory nikt mi nie podsunął, a nie ukrywam, że dobrze byłoby wiedzieć dlaczego klawa w cenie 250zł przestaje prawidłowo funkcjonować z dnia na dzień.
    W tym wypadku chętnie poznam opinie innych użytkowników co może być przyczyną opisanej na początku tematu usterki.

Co do tych paprochów opisanych przez kolegę wyżej.
    Nie funkcjonują prawidłowo dwa klawisze umieszczone po skrajnych stronach klawiatury. Ponadto w przypadku backspace, który uaktywnia również '
    musiałby być to bardzo długi paproch, więc ta teoria nie wydaje mi się prawdopodobna.

Pozdrawiam i oczekuję na inne propozycje przyczyn tegoż problemu, na pewno rady te przydadzą się mi i innym użytkownikom w przyszłości.

@EDIT 11.02
    Dostałem dzisiaj telefon z pomocy technicznej M$.
    Moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, za max 5 tygodni (wg. konsultanta) dostanę nową klawiaturę.
    Ponadto nie muszę wysyłać im starej, więc chyba ją rozkręcę i w końcu sprawdzę co było z nią nie tak.
    BTW pierwszy raz mogę powiedzieć coś dobrego o Microsofcie, świat się kończy^^

0
  • #9 09 Kwi 2013 20:05
    mistiq
    Poziom 1  

Cześć,
    ja właśnie mam inny problem z ową klawiaturą. Spadła mi i.. przestała działać. Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

0
  Szukaj w 5mln produktów