Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1.4 benzyna - gaśnie po odpaleniu

metal33 04 Feb 2013 16:09 8826 2
    metal33
    Level 2  
    Witam,
    mój Peugeot Partner 1.4 benzyna + LPG 2005r.
    gasł mi jak hamowałem przed np skrzyżowaniem, musiałem mu trzymać obroty i dodatkowo czasami tracił moc w trakcie jazdy, zaczynał szarpać i po dodaniu gazu na maksa po chwili duszenia wyrywał do przodu i już jechał normalnie

Z sygnalizowanych usterek miał błąd sondy lambdy

Wymieniłem:
    cewki zapłonu - u mnie nie ma przewodów tylko na świece wchodzi moduł cewek
    sondę lambdę
    komplet filtrów: powietrza, paliwa i oleju
    pół roku wcześniej (czerwiec) wymieniłem świece i filtry gazu

Ustały powyższe problemy ale pojawił się nowy:
    po odpaleniu silnik gaśnie czasami uda się podtrzymać go na wyższych obrotach (3-4 tyś) trochę nie równo chodzi ale jak chwilę pochodzi to już nie gaśnie, jak się nie uda i zgaśnie to trzeba go długo kręcić i po dłuższej chwili odpali
    ale teraz przy niskich temperaturach otoczenia, jak zgaśnie po odpaleniu to drugie długie kręcenie rozładowuje akumulator i dup...
    Po podłączeniu kablami do innego auta po długim kręceniu odpali.

Sprawdziłem paliwo przy odpalaniu dochodzi.

Pojawiły się nowe błędy:
    P0609 Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - nieprawidłowe napięcie Vss „B"
    P1327 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu

Czy to może być związane z czujników położenia wału korbowego lub wałków rozrządu a jak nie to co?
    z.chojnowski
    Level 11  
    Witam. Mam podobny problem w Peugeot Partner 1.4 benzyna 2005r. Bardzo niestabilne wolne obroty, zdarza się szarpanie w czasie jazdy. Wyświetla check engine, odczytany przez elektryka jako błąd sondy lambda. Po skasowaniu pojawił się na nowo; wymiana sondy i modułu zapłonu - bez zmian. Proszę Sz. P. forum o sugestie na temat możliwych przyczyn usterki. Czy Kolega metal33 znalazł uszkodzenie w swoim aucie?
    z.chojnowski
    Level 11  
    W przypadku mojego samochodu przyczyna usterki była z gatunku "zaskakująco banalnych". Warsztat który skutecznie walczył z moimi samochodami przez ostatnich kilka lat, tym razem wspiął się na szczyty profesjonalizmu i zamiast usunąć nieszczelność w układzie wspomagania szukał jej w silniku. W trakcie zdejmowania głowicy uszkodzono kolektor wydechowy i sondę lambda którą oczywiście wymieniono ale na nieodpowiednią. Dlatego w opisie uszkodzenia pisałem, że została wymieniona. Szczęśliwie przypadkiem trafiłem na używaną oryginalną na Allegro (30 Pln). Po wymianie silnik pracuje normalnie. Danych warsztatu nie podaję ze wzgl na Ustawę i długoletnią współpracę.