Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.4 benzyna - gaśnie po odpaleniu

04 Lut 2013 16:09 6189 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    mój Peugeot Partner 1.4 benzyna + LPG 2005r.
    gasł mi jak hamowałem przed np skrzyżowaniem, musiałem mu trzymać obroty i dodatkowo czasami tracił moc w trakcie jazdy, zaczynał szarpać i po dodaniu gazu na maksa po chwili duszenia wyrywał do przodu i już jechał normalnie

Z sygnalizowanych usterek miał błąd sondy lambdy

Wymieniłem:
    cewki zapłonu - u mnie nie ma przewodów tylko na świece wchodzi moduł cewek
    sondę lambdę
    komplet filtrów: powietrza, paliwa i oleju
    pół roku wcześniej (czerwiec) wymieniłem świece i filtry gazu

Ustały powyższe problemy ale pojawił się nowy:
    po odpaleniu silnik gaśnie czasami uda się podtrzymać go na wyższych obrotach (3-4 tyś) trochę nie równo chodzi ale jak chwilę pochodzi to już nie gaśnie, jak się nie uda i zgaśnie to trzeba go długo kręcić i po dłuższej chwili odpali
    ale teraz przy niskich temperaturach otoczenia, jak zgaśnie po odpaleniu to drugie długie kręcenie rozładowuje akumulator i dup...
    Po podłączeniu kablami do innego auta po długim kręceniu odpali.

Sprawdziłem paliwo przy odpalaniu dochodzi.

Pojawiły się nowe błędy:
    P0609 Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - nieprawidłowe napięcie Vss „B"
    P1327 Nieprawidłowa funkcja zmiany kąta wyprzedzenia zapłonu

Czy to może być związane z czujników położenia wału korbowego lub wałków rozrządu a jak nie to co?
  • Poziom 11  
    Witam. Mam podobny problem w Peugeot Partner 1.4 benzyna 2005r. Bardzo niestabilne wolne obroty, zdarza się szarpanie w czasie jazdy. Wyświetla check engine, odczytany przez elektryka jako błąd sondy lambda. Po skasowaniu pojawił się na nowo; wymiana sondy i modułu zapłonu - bez zmian. Proszę Sz. P. forum o sugestie na temat możliwych przyczyn usterki. Czy Kolega metal33 znalazł uszkodzenie w swoim aucie?
  • Poziom 11  
    W przypadku mojego samochodu przyczyna usterki była z gatunku "zaskakująco banalnych". Warsztat który skutecznie walczył z moimi samochodami przez ostatnich kilka lat, tym razem wspiął się na szczyty profesjonalizmu i zamiast usunąć nieszczelność w układzie wspomagania szukał jej w silniku. W trakcie zdejmowania głowicy uszkodzono kolektor wydechowy i sondę lambda którą oczywiście wymieniono ale na nieodpowiednią. Dlatego w opisie uszkodzenia pisałem, że została wymieniona. Szczęśliwie przypadkiem trafiłem na używaną oryginalną na Allegro (30 Pln). Po wymianie silnik pracuje normalnie. Danych warsztatu nie podaję ze wzgl na Ustawę i długoletnią współpracę.