Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Word drukuje odwrócone T.

04 Lut 2013 16:40 2178 5
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam bardzo męczący mnie problem mianowicie: program Word po wypełnieniu ankiety (w załączniku) dodatkowo drukuje znaczek odwróconego "T". Jest to chyba znak tabulatora, jednak nie wiem jak go wyłączyć, wszystkie opcje układu strony są poblokowane.

Co zrobić żeby nie było go na wydruku?

Dziękuje z góry za pomoc.
    Pozdrawiam, pluszek.
  • Poziom 26  
    Witam
    W którym miejscu drukuje to T? mam sobie wydrukować całą ankietę :D
  • Poziom 11  
    netotron napisał:
    Witam
    W którym miejscu drukuje to T? mam sobie wydrukować całą ankietę :D

Drukuje wszystkie T, które są w ankiecie, jak poniżej na screenie. Zarówno w pustych polach jak i już wypełnionych.

Problem występuje zarówno na drukarkach typu dopdf jak i zwykłej atramentówce.

Word drukuje odwrócone T.
  • Poziom 1  
    Witam, właśnie wypełniam taka sama ankiete i wystepuje ten sam problem, nie wiem jak sie tego pozbyc w wordzie 2010 ale word 2007 tego mi nie drukuje.... pozniej w wolniejszej chwili zobacze co to za znaczki.
  • Poziom 11  
    Udało się mi pozbyć problemu poprzez odblokowanie pliku i formatowanie komórek,

Rozwiązanie:
    1. Zakładka RECENZJA >>> Ogranicz edytowanie >>> Zatrzymaj ochronę.
    2. Następnie przy wypełnianiu formularza usuwam linijkę ze znakiem "T" i wpisuję swoje dane
    3. Wchodzę Właściwości tabeli>>> Komórka >>> Opcje >>> Odznaczam Dopasuj Tekst.

Trochę to monotonna czynność, ale nie wymyśliłem nić innego.
  • Poziom 1  
    Może ktoś będzie potrzebował.
    Tę ankietę po wypełnieniu należy wydrukować pod MS Office 2007 lub starszym, lub LibreOffice czy OpenOffice. Na innych nie testowałem. Ogólnie błąd wynika z mało doskonałej obsługi starszych wersji formularzy w Ms Office 2010 i nowszych.