Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalone PA 400 i serwisant "profesjonalista"

gargus02 04 Lut 2013 17:15 1314 5
  • #1 04 Lut 2013 17:15
    gargus02
    Poziom 15  

Witam.
    Zacznę nietypowo: zostałem wrobiony, krótka historia(nie musicie czytać) -
    któraś z kolejnych nie dużych 18stek, umowa pisemna zawarta z dopiskiem "za ewentualne uszkodzenia z winy osoby zlecającej lub gości koszty naprawy pokrywa osoba zlecająca". No i niestety stało się, kiedy to ja na chwilkę odszedłem za normalną potrzebą fizjologiczną na kilka minut od mojego prymitywnego sprzętu stało się, trafiła się osoba, która podeszła włączyła sobie mikrofon i potencjometr w górę, sprzęg a zanim dotarłem były spalone głośniki, impreza na zapasie.
    Po rozmowie trafiły do serwisu (nie chcieli wysyłki do STX) i miały być kolumny jak oyginał. Niestety nie miałem możliwości być osobiście przy odbiorze, po którym wszystko miało być zakończone, mój tata pofatygował się i odebrał za razem uznając sprawę za zakończoną. Po powrocie sprawdziłem, nie pasowało mi coś po odkręceniu tylnego terminalu moim oczom ukazuje się "Fonics", nie zadowala mnie to, rozmowy z tą osobą są bezsensowne (brak mi sił), serwis zrobił co miał zrobić i nic na to nie poradzę.

Starczy historii przejdźmy do konkretów. W obudowie STX PA 400 FR mam Fonics 1200 i jakiegoś no name, załączę zdjęcia. I tu moje pytanie, co proponujecie zrobić (posiadam te kolumny, i T.AMP E800). Chciał bym przy jak najmniejszych kosztach doprowadzić kolumny do takiego stanu, aby grały w jakości i efektywności co najmniej jak oryginalne.
    Rozważam takie opcje:
    Zakup nowych głośników
    Sprzedaż tego co jest i zakup nowych kolumn.

Proszę o porady. Jakie głośniki, czy też jakiś inny pomysł?

P.S dodam, że spalonych głośników nie odzyskałem.

0 5
  • #3 05 Lut 2013 16:19
    116816
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 05 Lut 2013 16:22
    gargus02
    Poziom 15  

Ok, rozumiem że moje bazgroły stały się niesensowne. Pokazałem co mam aktualnie, i interesuje mnie to co powinienem zmienić (tj zakupić) aby to ponownie w miarę znośnie grało.
    Być może historiami za dużo naplątałem.
    Dodam, że nie gram imprez tylko udostępniam nagłośnienie.

0
  • #5 05 Lut 2013 17:48
    DjMapet
    Poziom 43  

Tweteer z Twoich fotek, wygląda jak ten z STX: http://stx.pl/t-stx-3-5-1-250-8-n-p-ph.html więc nie musisz go zmieniać.
    Midbas Fonics z fotki ma 8 Ohm a zastosowana w PA-400 zwrotnica, jest pod głośnik 4 Ohm, więc midbas do wymiany.
    Na stronce STX napisano, że w PA-400-4-FR zastosowano midbas WM.STX.12.2.350.4.F.S.MC a ten z Twojego linka ma oznaczenia WM.STX.12.2.300.4.F.S.MC więc trudno powiedzieć czy to ten sam głośnik. Musiał byś zapytać w STX.
    Zapytam z ciekawości: zleceniodawca pokrył Ci koszty naprawy sprzętu?
    Poza tym trochę dziwne, że przy sprzęgu padły też midbasy.

Pozdrawiam.

0
  • #6 05 Lut 2013 17:51
    gargus02
    Poziom 15  

Niestety nie ma ich w ofercie i z tego powodu mój temat tutaj. Do STXa poleciało godzinkę temu pytanie czy to się nadaje, czekam na odpowiedź. Może coś z innej stajni pod tą obudowę?

0