Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel, Vectra B 2.2 - Podłączenie podciśnienia zaworu Turbiny

robin_ol 04 Lut 2013 18:39 13197 8
  • #1 04 Lut 2013 18:39
    robin_ol
    Poziom 15  

Panowie mam Vectre B 2001r , 2200ccm dti, Podczas jazdy co jakiś czas traci przyspieszenie (moc). Po ponownym odzyskaniu znowu jakiś czas jest ok. Wymieniam co jakiś czas zaworek Turbiny. Mam spokój na jakieś 8 miesięcy. Czym może być spowodowane tak częste uszkodzenie. A zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Nigdzie na stronach nie widzę takiego połączenia jak jest u mnie. Mianowicie pod zaworkiem turbo mam elektrozawór , który się łączy trójnikiem z zaworkiem turbo. Wpięty jest w VAC, czy to połączenie jest prawidłowe? Pozdrawiam

1 8
  • #2 04 Lut 2013 18:46
    misiek-888
    Poziom 33  

Prawdopodobnie uszkadza się przez olej silnikowy przedostający sie z vacum -pompy. Możesz jeden uszkodzony rozebrać . Vac to zasilanie podciśnieniem, out to wyjście np : na turbo.

1
  • #3 04 Lut 2013 19:52
    robin_ol
    Poziom 15  

Ale czy prawidłowo połączony jest elektrozawór taki mały pod zaworem turbo, który się łączy podciśnieniem z zaworkiem turbiny na wejściu vac?

0
  • #4 04 Lut 2013 20:16
    bart.auto
    Poziom 20  

Można na tym wężyku założyć sobie taki miniaturowy filterek i wtedy będzie wiadomo czy olej uszkadza zaworki

0
  • #5 05 Lut 2013 22:44
    matimon22
    Poziom 25  

robin_ol napisał:
    Ale czy prawidłowo połączony jest elektrozawór taki mały pod zaworem turbo, który się łączy podciśnieniem z zaworkiem turbiny na wejściu vac?

Nie. Wejście VAC powinno być niezależne - od pompy - nie do turbiny bezpośrednio.
    Zawór steruje podciśnieniem, które potrzebne jest do sterowania turbiny.

0
  • #6 05 Lut 2013 23:03
    misiek-888
    Poziom 33  

matimon22 napisał:
    Nie. Wejście VAC powinno być niezależne - od pompy
    Mówisz , że każdy zaworek powinien być podłączony bezpośrednio do pompy. Szkoda bo pompa ma tylko jedno wyjście . Trójnik rozdziela podciśnienie na obydwa zawory. A dokąd idą przewody podciśnieniowe z tego zaworu ????

0
  • #7 05 Lut 2013 23:18
    asto
    Poziom 2  

zobacz jescie ty szlauch malinke moge bic ze jest szczelina na nich

0
  • #8 06 Lut 2013 21:52
    matimon22
    Poziom 25  

misiek-888 napisał:
    matimon22 napisał:
    Nie. Wejście VAC powinno być niezależne - od pompy
    Mówisz , że każdy zaworek powinien być podłączony bezpośrednio do pompy. Szkoda bo pompa ma tylko jedno wyjście . Trójnik rozdziela podciśnienie na obydwa zawory. A dokąd idą przewody podciśnieniowe z tego zaworu ????

Bezpośrednio, czyli na VAC ma być podciśnienie bezpośrednio podłączone ze żródła, czyli pompy i już. Nie ważne, czy z króćca, czy z trójnika(w przypadku kilku zaworów).
    misiek-888 napisał:
    A dokąd idą przewody podciśnieniowe z tego zaworu ????

A o który zawór chodzi Szanownemu Użytkownikowi:D??

0