Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

error LNK2019 V C++ express 2008

kapidt 04 Feb 2013 19:09 1710 5
    kapidt
    Level 9  
    Witam, probuje skompilować swój projekt pod Visual'em. Na C::B działa, a w visualu wywala mi błąd linkera, przeglądnąłem w googlach rozwiązania problemu, jednak nie działają w moim przypadku. Zamieszczam pełen bląd:
    main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp___CrtDbgReportW referenced in function "public: class samochod const & __thiscall std::list<class samochod,class std::allocator<class samochod> >::_Const_iterator<1>::operator*(void)const " (??D?$_Const_iterator@$00@?$list@Vsamochod@@V?$allocator@Vsamochod@@@std@@@std@@QBEABVsamochod@@XZ)
    projekt dotyczy symulatora skrzyzowania, zamiescilem w nim biblioteki:
    #include <cstdlib>
    #include <ctime>
    #include <iostream>
    #include <list>
    #include <string>
    #include <iomanip>
    #include <sstream>
    #include <windows.h>
    #include <SDL.h>
    Defice
    Level 25  
    Wyraźnie błędy wskazują na klasę samochód, niech kolega ją wrzuci.
    kapidt
    Level 9  
    Code: cpp
    Log in, to see the code

Dodano po 18 [minuty]:

Jak widzisz ta klasa jest tak mala ze nie ma w zasadzie gdzie popelnic bledu, tym bardziej ze tak jak pisalem pod c::b sie kompiluje... a czy jest mozliwe zeby sdl "bruzdzil"?
    LED5W
    Level 33  
    Gdzieś masz listę samochodów. Pokaż jak jej używasz.
    kopek11111
    Level 17  
    kapidt wrote:
    a czy jest mozliwe zeby sdl "bruzdzil"

Tak jest z tego co pamiętam trzeba odpowiednio Visuala skonfigurować, poszukaj o tym w google i moim zdaniem tutaj leży problem a nie w klasie samochod.

UPDATE => Popatrz tutaj (pamiętaj, że robisz to w sposób ile masz bitowy kompilator (pewnie 32-bity), a nie jaki komputer)
    kapidt
    Level 9  
    Problem został rozwiązany. Błąd był w liście samochód oraz konfiguracji projektu. Utworzyłem nowy projekt win32 konsolowy i śmiga. Dziękuję za pomoc:)