Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWT 2040 - pralka nie pompuje nie wiruje

04 Lut 2013 20:22 3987 8
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z pralką Whirpool AWT 2040.Po wymianie pompki na nową bo w starej wirnik odpadł .
    Problem jest jak w pralce jest woda ok.1/2 do 3/4 nie chce odpompować wody i nie wiruje słychać buczenie nie wiem czy to od pompy czy czegoś innego .Jak testowałem pralkę na sucho tzn. bez wody odpompowanie i wirowanie to normalnie działa.

Rzeczy wymienione to pompka +hydrostat
    Czyszczony kubek hydrostatu .Przemierzona grzałka działa poprawnie.

pokrewne tematy na elektrodzie sprawdzone i nie wiem co to może być.
    Proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 29  
    Witam.
    Buczy przypuszczalnie silnik pompy spustu wody. Coś zatrzymało wirnik pompy.
    Podłączyć silnik pompy na tzw. krótko z wodą w pralce.
  • Poziom 9  
    no właśnie nie bo pomiędzy filtrem a silnikiem nic nie ma bo specjalnie sprawdzałem jeszcze raz a jak wykręciłem filtr i włączyłem odpompowanie i wirowanie to pompa działa normalnie-na własne oczy widziałem problem jest jak jest woda w pralce
  • Poziom 29  
    Witam.
    jackyl napisał:
    włączyłem odpompowanie i wirowanie to pompa działa normalnie-na własne oczy widziałem

W taki sposób nie można stwierdzić poprawnego działania pompy.
    Jeszcze można skontrolować ujście wody ( wąż ) - zbiornik, a pompa.
  • Poziom 9  
    ujście wody jest drożne ponieważ tak spuszczałem wodę z pralki jak nie chciała wirować. To jak można sprawdzić poprawne działanie pompy ?jak są tam 2 kabelki i obojętnie jak się je podłączy to pompa kręci na" sucho"
  • Poziom 29  
    Reasumując posty.
    Silnik pompy do wymiany.
  • Poziom 9  
    pompa ma 3 dni jest nowa
  • Poziom 29  
    Witam.
    Proszę skupić wszystkie posty i dojść do wniosku.
    Nowy silnik pompy i nie pompuje wody?
  • Poziom 9  
    temat do zamknięcia okazało się ,że nowa pompa mechanicznie i wizualnie sprawna lecz pod obciążeniem(woda)nie pompuje.Po zareklamowaniu i wymianie pralka działa.Dziękuję