Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TK102 - jak zresetować TK102

kgrzegor 04 Feb 2013 20:48 6819 2
    kgrzegor
    Level 11  
    Witam
    Pomogłem koledze zakupić TK102.
    Pokazałem jak sie go obsługuje, przez dzwonienie do trackera i jakie SMS-y się dostaje.
    On pochwalił sie kilku kolegom, a ci bawili się do takiego skutku, że jeden z nich stał się administratorem. I nie wiadomo który.
    No i teraz.... nikt nie może otrzymać danych z tego TK102.
    Czy ktoś wie jak zresetować to urządzenie.
    Zastrzegam, że wysyłanie "begin123456" z dowolnego telefonu nic nie daje. TK102 milczy.
    HELP!!!!!
    piotrekrob
    Level 10  
    Witam
    Mam podobny problem tylko że zakupiłem używanego trackera bez karty sim i szukam tetaz sposobu na przywrócenie do stanu fabrycznego.Po włożeni nowej karty sim i włączeniu na trackerze zielona dioda cały czas świeci bez sima tak samo świeci ciągle.Podczs próby wykonania połączenia na kartę w trackerze dostaję komunikat o niedostępności i moje pytanie jest takie: jak wasze TK 102 zachowują się po włożeniu innego sima,jak zachowuje się zielona dioda bo być może muj tracker jest uszkodzony, czy powinien na innej karcie sim złapać sieć czy też prawidłowo się dzieje ze ją blokuje.
    Dziękuje za każdą pomoc
    kgrzegor
    Level 11  
    Cześć
    Niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś. Nie wiem, o jakiej sieci mówisz? Czy chodzi Ci o sieć GSM, czy też o internet?
    Jeśli chodzi o sieć GSM, to też miałem taki przypadek. na innym trackerze. Sprzedawca bez żenady wymienił na nowy. Był uszkodzony. Ponadto tracker nie reagował na przycisk ON/OFF. Za skarby nie szło go wyłączyć. A włączał się samoczynnie po każdym włożeniu naładowanej baterii.
    Nie każda instrukcja użytkownika podaje właściwą komendę do ustawień transmisji po GPRS. Chodzi o połączenie i transmisję danych przez internet do serwera. Tutaj miałem przypadek, że dane logowania nie są przyjmowane po ustaleniu nazwy APN. W Polsce wszyscy operatorzy sieci GSM pozwalają na transmisję danych bez podawania usera i hasła. Inaczej jest niekiedy za granicą (np. w Belgii).
    Spróbuj jeszcze wystawić go za okno. W zasadzie musi "widzieć" satelity. Czy wtedy się zaloguje do sieci GSM?
    Ale jeżeli po włożeniu karty SIM, Twój operator GSM odpowiada, że numer jest niedostępny, to z pewnością tracker jest uszkodzony.
    Choć miałem przypadek, że na karcie belgijskiej tracker w Polsce nie chciał się zalogować do któregokolwiek naszego operatora.
    Czasami jest jeszcze tak, że operator wyłącza niektóre stacje GSM (szczególnie ORANGE i szczególnie w nocy, po 2.00). Niekiedy jest tak, że jesteś na styku dwóch stacji GSM. Wtedy Twój tracker ma problem do której stacji się zalogować. Raz silniej nadaje jedna raz druga.
    Spróbuj jeszcze przełożyć swoją SIM do zwykłego telefonu (bez simlocka). Jeśli telefon się zaloguje normalnie, to tylko potwierdzisz diagnozę, że Twój TK102 jest zimny.
    Acha, przede wszystkim pamiętaj, że twoja karta SIM nie może mieć ustawionego kodu PIN. Zdejmij kod PIN w zwykłym telefonie. Stare NOKIE robią to znakomicie. Nowszy smartfon, z ANDROIDEM, nie ma takich możliwości.
    Wracając do Twego pytania: w zasadzie każda nowa karta, tego samego czy innego operatora włożona do trackera powinna dać się zalogować, ale należy od początku przeprowadzić procedurę konfiguracji, począwszy od "begin123456"
    Pozdrawiam.

Dodano po 12 [minuty]:

W zasadzie mój temat jest do zamknięcia, bo omawiany TK102 cudownie ożył.
    Trudno powiedzieć co mu było. Po prostu następnego dnia, od rana, na polskiej karcie SIM zaczął normalnie odpowiadać na każdą komendę SMS-ową. Po włożeniu na powrót karty belgijskiej, o dziwo też zaczął też normalnie odpowiadać, z tym, że transmisja danych na serwer po GPRS odbywała się nieco dziwnie. Miałem ustawiony przekaz co 30sek. Po każdej dziewiątej transmisji, w normalnym czasie nie było dziesiątej. Po czym za następne 30 sek. znów transmisja się pojawiała.
    Poczekam z zamknięciem tematu. Może ktoś jeszcze ma problemy z TK102.