Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra. Jak podłączyć centralkę od pilota sterujacego webastem do awaryjek

mamwi 04 Lut 2013 21:37 1341 3
  • #1 04 Lut 2013 21:37
    mamwi
    Poziom 13  

Witam wszystkich. Mam taki problem: przerobiłem dogrzewacz na ogrzewanie postojowe. Można go włączyć z kabiny lub pilotem :D . Do zdalnego sterowania wykorzystałem sterownik centralnego zamka, kupiony okazyjnie. Chodzi mi o to, jak podłączyć przewód sygnałowy +12V z centralki, aby włączenie webasta było sygnalizowane mrugnięciem świateł awaryjnych. Nie wiem, czy podłączyć się bezpośrednio pod przewód zasilający żarówkę (wg mnie centralka nie pociągnie 6 żarówek - jakieś 70W - chyba ze się mylę), czy pod moduł świateł awaryjnych. Dodam, ze rozebrałem plastiki na włączniku świateł awaryjnych na kolumnie kierownicy, ale tam nigdzie nie ma dostępu do samego włącznika (jest jako całość), a miernikiem na kostkach nie udało mi się znaleźć wyjścia do przerywacza. Tak samo nic nie dały poszukiwania prądu na module pod bezpiecznikami (moduł Siemens-a). Nie chce próbować podłączać na pałę, żeby nic nie uszkodzić. Alhambra 1.9 TDI z 99r. Pomocy!

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Lut 2013 22:59
    mamwi
    Poziom 13  

No halo, nikt się nie odezwie? Napiszcie chociaż cześć :)

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 05 Lut 2013 23:43
    dura1972
    Poziom 10  

KIERUNKOWSKAZY podłączyć do przewodu czarny / zielony pozycji. 6 oraz
    czarno / biały pozycji. 5, znajduje się w wiązce przewodów
    wychodząc z przedniej części skrzynka bezpieczników.Oczywiście kierunki potpinamy przez diody

0
  • #4 06 Lut 2013 00:12
    mamwi
    Poziom 13  

dura1972 JESTEŚ WIELKI. U mnie jest to wtyk P3, ale znalazłem po kolorach przewodów. Dioda jest fabrycznie na przewodzie z centralki pilota. Działa jak ta lala.
    Jak ktoś chce wskazówki n/t przerobienia dogrzewacza na postojowe niech pisze na PW. Chyba że będzie duże zainteresowanie to zrobię posta.

0