Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja 64bit Windows 7 na VirtualBox

to_tom 04 Lut 2013 22:16 9042 11
  • #1 04 Lut 2013 22:16
    to_tom
    Poziom 12  

Chciałbym zainstalować Windows 7 64 bit na VirtualBox ale nie mogę bo pojawia się komunikat którego nie rozumiem Instalacja 64bit Windows 7 na VirtualBox
    A jak wybrałem 32 bit to się zainstalowało wszystko dobrze prócz sterowników które nie mogłem zainstalować bo są pod 64 bit wersję i w wirtualnym menadżerze urządzeń nie wyświetla mi karty graficznej ani procesora,tzn wyświetla ale że standardowe urządzenia.
    Ogólnie chodzi o to że chciałbym mieć taki wirtualny system ale nie wiem jak to zrobić i pytanie jest takie,czy jest ktoś chętny do pomocy?

0 11
  • #2 04 Lut 2013 22:23
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

to_tom napisał:
    pytanie jest takie,czy jest ktoś chętny do pomocy?

Jest.

Podaj model płyty głównej, model CPU, architekturę O/S hosta (32-bit | 64-bit), zgodnie z komunikatem sprawdź w BIOSie ustawienia VT-x / AMD-V...

0
  • #3 05 Lut 2013 15:51
    to_tom
    Poziom 12  

Gigabyte GA-B75M-D3V,Intel Core i5-2380P 3.10GHz.64-bitowy system operacyjny.Co do tego komunikatu to gdzie u hosta czy ustawieniach wirtualnej maszyny?

0
  • #4 05 Lut 2013 17:57
    beo
    Poziom 36  

to_tom napisał:
    Co do tego komunikatu to gdzie u hosta czy ustawieniach wirtualnej maszyny?
    Przecie w ostatniej części komunikatu, jak byk stoi, że w biosie host'a.

0
  • #5 05 Lut 2013 20:48
    to_tom
    Poziom 12  

To już wiem że mam zrobić to na hoście i zrobiłem,system już zainstalowany.I teraz inny problem że przy próbie instalacji wyświetla się komunikat że ten system nie spełnia minimalnych wymagań aby zainstalować ten sterownik to się pojawia jak próbuję instalować ręcznie sterownik chipset bo jak wkładam płytę ze sterownikami dołączoną do płyty głównej to się zawiesza wirtualny. Instalacja 64bit Windows 7 na VirtualBox
    To teraz co w ustawieniach VirtualBox przestawić coś trzeba?

0
  • #6 06 Lut 2013 05:41
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Musisz rozróżnić maszynę hosta (gospodarza) od guesta (gościa)...

Nie kombinuj z tą płytą ze sterownikami od maszyny gospodarza a co najwyżej zainstaluj sterowniki / dodatki gościowi -> Devices -> Install Guest Additions... (kombinacja klawiszy: Host + D)

0
  • #7 06 Lut 2013 18:34
    to_tom
    Poziom 12  

Zrobiłem i nic się nie dzieje żadnej reakcji nie ma jak robię tak jak napisałeś.

0
  • #9 07 Lut 2013 21:03
    to_tom
    Poziom 12  

No i zrobiłem wedle instrukcji i tak samo się zawiesza.Instalacja 64bit Windows 7 na VirtualBox

0
  • #10 07 Lut 2013 23:30
    beo
    Poziom 36  

WojtasJD napisał:
    Nie kombinuj z tą płytą ze sterownikami od maszyny gospodarza a co najwyżej zainstaluj sterowniki / dodatki gościowi
    Powiedz, jak interpretujesz, tą wypowiedź? Krótko: nie zainstalujesz tych sterowników, w wirtualnej maszynie.

0
  • #11 08 Lut 2013 15:23
    to_tom
    Poziom 12  

Zrozumiałem,nie zainstaluje tych sterowników z płyty CD ani z wirtualnego obrazu płyty iso.To mam rozumieć że w wirtualnym systemie w menadżerze urządzeń wszystko będzie widoczne jako standardowe urządzenie Windows?I że wirtualny system nie będzie odbiciem realnego(nie mam na myśli mocy procesora czy wydajności karty graficznej).

0