Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 21dk24e. Uszkodzony był BF422. Czy TDA8855 jest do wymiany?

Wlosek 14 Feb 2005 18:19 1244 4
    Wlosek
    Level 16  
    Był uszkodzony BF422 (słaby kontrast w trybie 4/3) wymieniłem też trafo na HR. Podmieniłem rezystor 432kom , a także elektrolity w zasilaczu.
    Objaw mam następujący gdy włacze zimmy startuje i chodzi ,gdy jest ciepły po wyłączeniu i włączeniu sieci startuje pokazuje obraz na chwile gaśnie (dioda pomarańczowa) i znów świeci, co dziwne gdy w/w operacje zrobie z wyciągniętą anteną to zachowuje się tak samo + pokazuje błąd nr14(tda8855) włoże antene i pracuje dalej.Gdy jest wyłączany i włączany pilotem pracuje poprawnie.Czyżby był do wymiany TDA8855? Dodam że po wejsciu w tryb serwisowy po pokazaniu się menu serwisowego tv wyłącza się na chwile i wraca dp normalnej pracy (tryb serwisowy wyłącza się)
    Golkowis
    Level 20  
    Sprawdz ten uklad podgrzewajacgo np. goracym grotem lutownicy. W ten sposob sam zlokalizowalem duzo trudnych usterek za ktore odpowiadaly uklady scalone, ostatnio TVC Sony 29FX 100Hz ktory ma uszkodzony procesor i wylacza sie i wlacza o roznym czasie.
    Pozdr.
    VOX
    Level 13  
    Często zdaża się[,] że przy uszkodzonym trafie[,] pada TDA8855.Ja osobiście miałem obiawy związane z korekcją EW[,] ale być może...Najlepiej podmień.
    Pozdrowienia!!!
    Wlosek
    Level 16  
    Tda 8855 podmieniony, efekty takie same , sądze że to jednak bedzie procesor st92R195B JAM bo albo wyłącza się na chwile po włączeniu i pojawieniu się obrazu albo po długim czasie pracy wyłączy się i włączy , poza tym coś wolno przełącza kanały i nie chce za pierwszym razem wejść w tryb serwisowy. Pamięć 24C16 podmieniona i TDA 8139 też.
    Szukam procesora w przyzwoitej cenie (jak narazie mam do kupienia za 179zł).Moge tanio odsprzedać TDA8855H z wylutu (wylutowany stacją na gorące powietrze)
    Wlosek
    Level 16  
    Po wymianie procesora ST92R195 JAM odbiornik pracuje poprawnie (znalazłem go za 77zł+VAT)