Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel dotykowy na Androidzie

mieczus 04 Lut 2013 23:53 6531 10
  • #1 04 Lut 2013 23:53
    mieczus
    Poziom 9  

Witam,

Wymyśliłem sobie coś takiego:
    Chciałbym na ścianie powiesić panel dotykowy ok. 10 cali umożliwiający sterowanie oświetleniem, podglądem z kamer, szybki dostępem do internetu itp.

Problem z jakim nie mogę sobie poradzić to znalezienie właściwego rozwiązania, które powinienem zastosować. Na razie pomysły mam dwa:
    1) Tablet z ekranem multitouch z Androidem - tutaj rozwiązań jest wiele, ale każde z napotkanych posiada wejścia (zasilanie, usb, rj45) z boku urządzenia a nie chcę aby finalnie jakieś przewody wystawały; brak urządzenia lub adaptera umożliwiającego montaż naścienny.
    2) Monitor z ekranem multitouch podłączony np. do Raspberry Pi z zainstalowanym Androidem.

Proszę o pomoc w tym zakresie lub ewentualne inne pomysły.

• #2 08 Lut 2013 23:48
    notek
    Poziom 10  

Wszystko zależy ile kasy chcesz na to wydać. Na pewno tablet będzie tańszy, trzeba tylko dorobić uchwyt. Panele dotykowe takiej wielkości dostępne są raczej do lepszych systemów przemysłowych i kosztują sporo. A tablety tanieja z dnia na dzień. Ale poważniejszy problem to IMHO oprogramowanie. O ile do podglądu kamer na Adroida jest sporo aplikacji, to sterowanie oswietleniem wymaga dedykowanego sprzetu, raczej ciężko dostępnego w Polsce. Czy kolega już roważał ten problem? Bo sam jestem tym zainteresowany, może nawet zrobieniem jakiegoś hardwaru do sterowania RGB przez aplikację Androida. A także tablet jako wideodomofon z możliwościa otwierania furtki. Bo stary sie rozsypuje. Jakieś pomysły zwłaszcza na aplikację?

• #3 09 Lut 2013 19:31
    mieczus
    Poziom 9  

Kasy chcę wydać jak najmniej - moc obliczeniowa nie jest potrzebna, byleby panel dobrze działał.
    Aplikację sądzę, że sobie napisze a sterownik już prawie jest.
    Pomysł z domofonem też mi się podoba.

• #4 10 Lut 2013 20:48
    notek
    Poziom 10  

mieczus napisał:
    Kasy chcę wydać jak najmniej - moc obliczeniowa nie jest potrzebna, byleby panel dobrze działał.
    Aplikację sądzę, że sobie napisze a sterownik już prawie jest.
    Pomysł z domofonem też mi się podoba.

Możesz coś przybliżyć z tym sterownikiem?
    A oprócz obsługi domofonu, to wpadlem na pomysł, zeby panel gdy nie korzystamy z niego aktywnie pokazywał stan pogody, faktyczną lub choćby tą z internetu. Można podłączyć jakś gotową (drogo) albo zrobić coś prostego samemu na 1wire. Ja będę kombinował z wykorzystaniem jakiegos routerka z Open-wrt lub Lan kontrolera

• #5 11 Lut 2013 09:24
    pmmisiek
    Poziom 15  

Cytat:
    Możesz coś przybliżyć z tym sterownikiem?

Sprawdź sobie kolego np. Sterbox - http://sterbox.eu

Jest możliwość sterowania wyjściami za pomocą strony www.
    Są też dedykowane aplikacje na iPhona i androida przy czym ta na androida to tak naprawdę strona www zapakowana do apk.

Pozdrawiam

• #6 03 Cze 2013 11:53
    Ro123
    Poziom 7  

Zdaje się, że chcesz wyważać otwarte drzwi. Ceny gotowych systemów nie sa wysokie, jedna firma Fibaro twierdzi że ma najtańszy na rynku dom inteligentny, ja ostatnio znalazłem jeszcze inny DARIN, sprawdź ceny na ich stronie a na filmiku widać, że sterują pzrez przeglądarkę. Porównaj ceny z tym ile sam wydasz, a nawet jeśli sie nie zdecydujesz na gotowca, to warto zerknąć na innych.

• #7 16 Cze 2013 21:24
    agent00
    Poziom 9  

Witaj
    Ja zakupiłem dla rodziców najtańszy tablet 7 cali w jednej z sieci marketów Caref.... za 199 zł

Ma na pokładzie Androida 2.3 i przykręciłem go do ściany by rodzice mieli podgląd na kamery IP wokół domu. Ma już chyba rok i non stop na zasilaniu jest, działa do dziś.

Jeśli chcesz wiedzieć co to za model to za niedługo ci napisze.

• #8 22 Cze 2013 11:37
    xPatryk
    Poziom 15  

-> Ro123 - Darin myślę że wyjdzie taniej - nawet jeśli ceny modułów są zbliżone, to np. ściemniacz ma 2 niezależne kanały a moduł do led'ów 3 - w Fibaro masz tylko po jednym.

Zobacz też szklane przyciski :)
    Panel dotykowy na Androidzie

Działa na Androidzie, na lodówce z LCD i na telewizorze. W sumie na wszystkim, co obsługuje HTML5+JS+CSS. Chociaż ja i tak polecam iPada Mini - jakoś nieporównywalna;)

• #9 01 Lip 2013 22:03
    blur
    Poziom 22  

Ja właśnie testuję VeraLite i zapowiada się ciekawie, są aplikacje dedykowane na system Android oraz iOS, można też sterować przez przeglądarkę. Co ciekawe dzisiaj updatowałem soft centralki i już część opcji jest spolszczona !!! Narazie chcę używać tego do sterowania temperaturami w każdym pomieszczeniu oraz dodam kamerkę FOSCAM

• #10 05 Lip 2013 19:11
    1997804
    Usunięty  
  • #11 10 Lip 2013 11:22
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

ShowLuke napisał:
    Ja bym to zrobił tak Twoje urządzenie -> RS485 -> Moduł komunikacji -> Ethernet -> Router Wi-Fi,

informacje na tablecie uzyskiwałbym przez apke, która pobierała by dane przez wifi
    Szkoda tylko że:
    1. Urządzenia 485 "same" się nie zrobią, trzeba zacząć od protokołu, firmware, zmontowanie urządzenia, itp.
    2. Moduł komunikacji RS485 musisz zrobić samemu od zera, albo pogodzić się z tym że tylko jedno urządzenie IP może rozmawiać z całą magistralą
    3. Mnie po drodze brakuje "serwera", coś jak OPC, który będzie zbierać dane i udostępniać jakimś np webserwisem, plus webinterface do zdalnego zarządzania. Kolejny "mały" element który lubi się rozbudować.

Budowa takie systemu jest uzasadniona, ale zajmie conajmniej kilka tygodni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME