Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie o NavRoad Auro S2, Modecom FreeWAY MX3, Garmin nuvi 2595LMT - co kupić?

05 Lut 2013 01:42 9126 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Muszę szybko podjąć decyzję dot. zakupu nawigacji (używana będzie głównie w Polsce, 1-2 razy do roku w Europie).
    Listę potencjalnych kandydatów ograniczyłem do:
    1. NavRoad Auro S2 + AutoMapa Europa
    2. Modecom FreeWAY MX3 + AutoMapa Europa
    3. Garmin nuvi 2595LMT

Urządzenie będzie używane jako typowa nawigacja, dodatkowe funkcje multimedialne nie są mi za bardzo potrzebne.

W zakupie wszystkie powyższe są w podobnej cenie (+/- 100 zł) z tym, że AutoMapę będzie trzeba uaktualniać a w Garminie "dożywotni" update mam już w pakiecie. Co wybrać? Jakie są Wasze opinie o tych urządzeniach?

Jak mapa z Garminów wypada na tle AutoMapy (jakoś dotąd miałem sentyment do AutoMapy :)? Jeszcze niedawno słyszałem niezbyt pochlebne uwagi na temat działania Garminów na polskich drogach. Jak jest obecnie?
    Z góry dzięki za wszystkie uwagi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    MX3 polecam- jestem wyjątkowo zadowolony w sensie urządzenia.
  • Poziom 2  
    Witam,
    również zastanawiam sie nad powyższymi. Zastanawia mnie dlaczego Modecom większość wybiera chętniej. To nie pierwsze forum na którym tak jest. NavRoad Auro S2 ma moduł gps sirf atlas V z SiRFAlwaysFix, a modecom sirf star 3i+. Pomijająć wielkość pamięci flash Czy ten pierwszy nie jest znacznie lepszy

AURO 2 S
    Procesor SiRF Atlas V, 664 MHz + DSP 332MHz
    Pamięć RAM 128 MB DDR2
    Pamięć Flash 2 GB
    Moduł GPS SiRF Atlas V z technologią SiRFAlwaysFix™ 64 kanały
    5" TFT LCD HD 800x480

MX 3 HD
    Procesor SiRF Atlas-V, dwurdzeniowy, 664MHZ
    Pamięć Flash 4GB
    RAM 128MB DDR2
    5” TFT LCD 16:9 - 800*480 pikseli
    SiRF 3i+, 64 kanały
  • Poziom 38  
    Nawigacja łapie satelity praktycznie w momencie włączenia i to wystarcza- pod szumnymi nazwani nic się nie kryje.
    Jest jeszcze mały problemik z dostępnością i jakością oprogramowania nawigacyjnego na platformę Android.
  • Poziom 38  
    Tylko, że ja miałem IGO primo pod win CE oraz Navigon 7.4.3 dla przykładu i mam go nadal :flasingsmile: to kwestia karty SD - interesowałem się Igo Android i nawet wgrałem żonie do telefonu nielegalnego na próbę- jest to wersja masakryczna i nie do zaakceptowania.
    Może już coś wyszło sensownego, nie wiem i już nie chcę nawet wiedzieć.
    Jak komuś coś pasuje i jest przekonany że jest lepsze- to kraj wolny.
    Ja mam MX3 i nie chcę żadnego innego, w momencie zakupu brałem pod uwagę Auro- ale sobie poczytałem opinie.
    Wydałem 400zł na świetne urządzenie wraz z kartą 16Gb, odblokowany i pracuje około 6 godz na baterii.
    Podobnie jest z Windows 8- jeszcze długo będzie unikanym systemem przez większość. Tak było z Widows 7 i Xp.
    Normalka.
    Na koniec, wyjątkowo nie polecam GARMINa.
    To z racji softu- bardziej nieprzyjaznego nie spotkalem, nawet zaliczyłem wypadeczek przez tą nawigację.