Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słupki blokujące - własnej roboty

aksel_pl 05 Lut 2013 11:52 4215 17
  • #1 05 Lut 2013 11:52
    aksel_pl
    Poziom 25  

Witam.
    Muszę nabyć ponad 15 słupków blokujących parkowanie i wkopać je przed własną posesję. Mam już na to zgodę.
    Moje pytanie, czy mogę sobie takie słupki sam zrobić wzorując się na gotowych w sklepach?
    W większości to biała farba + czerwona taśma odblaskowa.
    Czy te słupki muszą mieć jakieś atesty?
    Jeśli koniecznie muszę dać zarobić wielkim firmom, to czy ktoś się orientuje, gdzie najtaniej mogę tak owe nabyć?
    Pozdrawiam.

0 17
  • #2 06 Lut 2013 07:53
    zimny8
    Poziom 33  

Tak trudno znaleźć?:
    http://slupki-blokady-parkingowe.pl/
    Albo zrób tak jak inni, pomierz oryginały, jest z tym problem bo na mieście co parking to trochę inaczej, poszukaj najnowszych, kup kształtownik pospawaj, pomaluj, oklej, w czym problem?.

1
  • #3 06 Lut 2013 10:18
    aksel_pl
    Poziom 25  

Czyli mogę sobie je sam zrobić, one nie muszą być z jakimiś atestami czy tam homologacjami ?
    Nie muszę mieć na nie dowodu zakupu w razie w ?
    Od początku myślałem aby kupić właśnie zwykłe rury metalowe, nałożyć wieczko, pomalować na biało i przykleić czerwone pasy odblaskowe.
    Druga sprawa, z tego co mi mówili w urzędzie miasta to w piśmie dostanę określony typ jaki mogę wkopać w ziemie.

0
  • #4 06 Lut 2013 21:36
    saskia
    Poziom 38  

zimny8 napisał:
    Tak trudno znaleźć?:
    http://slupki-blokady-parkingowe.pl/
    Albo zrób tak jak inni, pomierz oryginały, jest z tym problem bo na mieście co parking to trochę inaczej, poszukaj najnowszych, kup kształtownik pospawaj, pomaluj, oklej, w czym problem?.

Oj, te slupki to chyba zart jakis. :-) Takie jakies "slabowate". :-) Taniej i pewniej bylo by postawic choragiewke.
    Przy moim autku to, jedno ze nie widzial bym ich we wstecznym lusterku, a drugie to, pewnie przejechal bym po nich tylem i nawet bym tego nie zauwazyl i nie poczul. :-)

0
  • #6 06 Lut 2013 22:12
    saskia
    Poziom 38  

soniak2 napisał:
    Saskia wystarczy przykręcić do podłoża i cię zatrzyma, a na pewno twój zderzak.

Chyba zartujesz. :-)
    Zdajesz sobie sprawe z tego ze sa autka osobowe, ktore waza 3.5 tony? A tylny zderzak jest na wysokosci 45 cm.
    Juz kiedys zdazylo mi sie, wlasnie przez to ze wysokosc slupka nie pozwalala na to aby go widziec w tylnej szybie, przewrocilem slupek bariery na stacji benzynowej.
    Byl wkopany na pol metra i srednicy 100mm, dopiero gdy podjechalem pod dystrybutor, a pracownik stacji zwrocil mi uwage co sie stalo, zauwazylem skutki, ale na zderzaku nie bylo nawet sladu.

Oczywiscie , obecnie mam zamontowane czujniki cofania, aby uniknac podobnych zdarzen.
    Ale sadze ze takowe slupki powinny miec odpowiednia wysokosc, aby nawet przechodnie nie weszli okrakiem na taki slupek, z ktorejkolwiek strony, bo trzeba bedzie wtedy placic odszkodowania.
    Przydalo by sie miec dobre ubezpieczenie OC posesji przy takich slupkach.

0
  • #7 07 Lut 2013 01:51
    2134684
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Lut 2013 13:16
    saskia
    Poziom 38  

Nie chodzilo mi o zadne sensacje, jak to napisales, tylko o bezpieczenstwo.
    Czytales ostatnie zdanie mojego postu o ktorym piszesz?
    Jesli przez taki slupek ktos sobie zeby powybija upadajac, to wlasciciel posesji bedzie za to odpowiedzialny, dokladnie tak samo jak za zlamanie nogi przez przechodnia na nieposypanym chodniku przed posesja w zimie.

0
  • #10 07 Lut 2013 21:43
    saskia
    Poziom 38  

Moze i masz poczucie humoru, ale to nic nie wnosi do tematu, a urwane jaja to nie jest takie smieszne.
    Jak pisalem wczesniej lepiej od takich slupkow zdala by egzamin choragiewka na odpowiedniej wysokosci.
    Nikt sie na niej nie przewroci, bo bedzie ja widzial wyrazniej i nie urwie zderzaka, bo bedzie widoczna w tylnej szybie.
    Aby oznakowanie odblaskowe bylo widoczne potrzebne jest zrodlo swiatla, jesli takowego nie ma to nikt tego oznakowania nie bedzie widzial.
    Jesli slupek ma blokowac wjazd na parking musi byc widoczny dla kierowcy pod kazdym katem, nawet przy cofaniu.
    Jesli jest na terenie publicznie dostepnym (nie ogrodzony teren) musi byc bezpieczny dla ludzi i zwierzat.
    Nie wiem co sie obecnie dzieje w kraju i jak ludzie postepuja, ale wasze wypowiedzi daja mi tego przyklad. :-(

0
  • #11 07 Lut 2013 23:15
    bobo
    Poziom 28  

saskia napisał:
    Moze i masz poczucie humoru, ale to nic nie wnosi do tematu, a urwane jaja to nie jest takie smieszne.
    Jak pisalem wczesniej lepiej od takich slupkow zdala by egzamin choragiewka na odpowiedniej wysokosci.
    Nikt sie na niej nie przewroci, bo bedzie ja widzial wyrazniej i nie urwie zderzaka, bo bedzie widoczna w tylnej szybie.
    Aby oznakowanie odblaskowe bylo widoczne potrzebne jest zrodlo swiatla, jesli takowego nie ma to nikt tego oznakowania nie bedzie widzial.
    Jesli slupek ma blokowac wjazd na parking musi byc widoczny dla kierowcy pod kazdym katem, nawet przy cofaniu.
    Jesli jest na terenie publicznie dostepnym (nie ogrodzony teren) musi byc bezpieczny dla ludzi i zwierzat.
    Nie wiem co sie obecnie dzieje w kraju i jak ludzie postepuja, ale wasze wypowiedzi daja mi tego przyklad. :-(

Słupki stawia się po to aby ochronić posesje przed idiotami którym się wydaje że jak maja "szpanerskie" auto to już mogą robić co chcą i gdzie chcą. Słupki stawia się na terenie prywatnym a nie na chodniku, jeżeli ktoś włazi mi na mojej posesji na słupki, to jest to albo złodziej albo idiota. Pisanie o OC aby się zabezpieczyć przd idiotami jest śmieszne.
    Pozdrówka
    PS. Jak się porusza autem z którego nie widać słupków, to trzeba się wykazywać zdrowym rozsądkiem. Równie dobrze zamiast słupków mogą się bawić w takim miejscu dzieci.

0
  • #12 07 Lut 2013 23:26
    saskia
    Poziom 38  

OK. "robta co chceta", ja nikomu nie bede w tym przeszkadzal.
    Nawet mozecie sie pozabijac nawzajem, mi nic do tego, bo widze ze zaraz nastepny madry zrobi ze mnie kryminaliste zabijajacego dzieci na drodze.

Mysle ze to odpowiedz na poziomie rozmowcow. :-(

0
  • #13 08 Lut 2013 07:29
    bobo
    Poziom 28  

saskia napisał:
    OK. "robta co chceta", ja nikomu nie bede w tym przeszkadzal.
    Nawet mozecie sie pozabijac nawzajem, mi nic do tego, bo widze ze zaraz nastepny madry zrobi ze mnie kryminaliste zabijajacego dzieci na drodze.

Mysle ze to odpowiedz na poziomie rozmowcow. :-(

Człowieku, polizałeś troszkę innego świata i już Ci się w głowie miesza. Pożyj trochę w tej Anglii, pooglądaj szerokimi oczami a jak Ci znikną wypieki z twarzy to zacznij pisać i kojarzyć normalnie.
    Pozdrówka
    PS. Nie wymądrzaj się na siłę, jak Ci nie odpowiada poziom to zawsze możesz pisać gdzie indziej.

0
  • #14 08 Lut 2013 22:49
    wowka
    Poziom 28  

bobo napisał:
    Pożyj trochę w tej Anglii, pooglądaj szerokimi oczami

Gówno ci z anglii bo jak w polsce ktoś urwie jaja na słupku to sąd polski go skarze na wiezienie ktore wysiedzi w polsce za pieniadze Polskich podatnikow, a ze w anglii jest inaczej to h*j to sadu obchodzi.

Przyklad: odsniezanie chodnikow przed twoja posesja (ktory to teren nie jest twoj), bo jak nie to jesli jakis zasrany menel zlamie sobie ku***a bo sie poslizgnął, poda cie do sadu, to jest twoja wina bo nie odsniezyles i TY placisz odszkodowanie

Moderowany przez jankolo:

Ostrzeżenie za wulgaryzmy.

0
  • #15 08 Lut 2013 23:06
    bobo
    Poziom 28  

wowka napisał:

Gówno ci z anglii bo jak w polsce ktoś urwie jaja na słupku to sąd polski go skarze na wiezienie ktore wysiedzi w polsce za pieniadze Polskich podatnikow, a ze w anglii jest inaczej to h*j to sadu obchodzi.

Przyklad: odsniezanie chodnikow przed twoja posesja (ktory to teren nie jest twoj), bo jak nie to jesli jakis zasrany menel zlamie sobie ku***a bo sie poslizgnął, poda cie do sadu, to jest twoja wina bo nie odsniezyles i TY placisz odszkodowanie

Faktycznie nic dodać nic ująć.
    PS. Raportowałem, kolegi? post, za hamstwo.
    Bez pozdrowień

0
  • #16 08 Lut 2013 23:10
    wowka
    Poziom 28  

bobo napisał:
    PS. Raportowałem, kolegi? post, za hamstwo.

Kolego prawdziwe hamstwo to mamy na odcinku ulicy Wiejskiej w Warszawie. A jezeli tego nie widzisz (albo celowo udajesz ze nie widzisz) to juz twoja sprawa

0
  • #17 12 Lut 2013 00:32
    aksel_pl
    Poziom 25  

Bardzo wszystkim dziękuje za pomoc. Cieszę się że tylu użytkowników z tak wysoką reputacją tak dużo wniosło do tego tematu:)
    Teraz już wiem że muszę zrobić tak aby nie urwało jaj i jednocześnie aby zatrzymało pędzącego tira:)

0
  • #18 12 Lut 2013 00:40
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

aksel_pl napisał:
    Witam
    Poziom zasłużonych użytkowników na forum mówi sam za siebie. Dziwie się że takie zaśmiecanie i takie odzywki są tolerowane:
    Temat: Słupki blokujące - własnej roboty

_PREDATOR_ napisał:
    Nie są tolerowane, chyba to widać?

Temat zamykam!

1