Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet utopia 1134/1 - jak podłączyc?6 żył różnych kolorów.

05 Lut 2013 13:50 4161 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mam problem z połączeniem domofonu - Urmet utopia 1134/1.
  Zakupiłem mieszkanie w którym po domofonie pozostały tylko kable w ścianie (6 żył w kolorach - pomarańczowy,brązowy,niebieski,szary,zielony i biały).
  Na starcie wyłapałem kabelki od otwierania drzwi w klatce (później okazało się że jest jeszcze jeden kabel spełniający funkcje otwierania). Wpiąłem je pod zaciski nr 9-10 i rygiel śmiga ale teraz co z tym dodatkowym kabelkiem spełniającym taką samą funkcje?Ogólnie po wpięciu rygla zastosowałem wszystkie możliwe kombinacje dla pozostałych przewodów i nic poza tym, że raz usłyszałem głos sąsiadki, która akurat otwierała komuś drzwi(tego z dołu nie słyszałem).Teraz też dopiero doczytałem, że powinienem przeciąc zworkę 6-10.
  Jest ktoś kto wie jak pomóc?Możliwe że przez takie kombinacje mogłem coś w domofonie uszkodzic?
 • Poziom 14  
  Ja kombinowałem z przewodzikami i nic się nie stało z domofonem co nie wyklucza sytuacji że może się uszkodzić. Trzeba przeciąć zworkę.
  Podałbym Ci jak mam podłączone przewody ale to nic nie da bo mam inne kolory. Wklejam schemat podłączenia może Ci pomoże w czymś
  Urmet utopia 1134/1 - jak podłączyc?6 żył różnych kolorów.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  dab_krycha napisał:
  Na starcie wyłapałem kabelki od otwierania drzwi w klatce (później okazało się że jest jeszcze jeden kabel spełniający funkcje otwierania)

  No i już Cie lubię. Przynajmniej coś zrobiłeś.
  dab_krycha napisał:
  Możliwe że przez takie kombinacje mogłem coś w domofonie uszkodzic?
  Małe szanse. Spokojnie to dośc odporne konstrukcje.
  dab_krycha napisał:
  Teraz też dopiero doczytałem, że powinienem przeciąc zworkę 6-10.

  Zworka to tylko otwieranie. Na razie daj jej spokój.
  Mówisz że masz trzy kabelki które otwierają.....
  Ok ale nie powinien otwierać każdy z każdym. Jeden z tych które zwarte do siebie nie otworzą, jest twoja masą.Podpinasz jeden z nich do zacisku 6 wciskasz widełki wysyłasz kogoś na dół by wcisnął/ zablokował przycisk wywołania i podpinasz kolejno kable pod CA aż zadzwoni. Jak nie zadziała robisz to samo z drugim kablem. Jak trafisz masz już masę i wywołanie które podpinasz na stałe. Gość który trzyma przycisk wywołania może wrócić do domu Słuchawka do ucha i podpinasz po kolei pozostałe dwa kabelki pod zasisk słuchawki. ten który zostanie powinien być mikrofonem .... co latwo ustalisz dmuchając w słuchawkę. Potem już tylko otwieranie i ewentualne cięcie zworki.

  Pozdrawiam

  ps. Jeżeli nie podłączasz przewodów tylko dotykasz je do śrubek to te uprzednio dokręć.
 • Poziom 17  
  Ten trzeci przewód który powoduje otwieranie to prawdopodobnie linia mikrofonu lub masy , w niektórych instalacjach otwieranie jest realizowane przez zwarcie linii elektrozaczepu do masy lub zwarcie linii mikrofonu do masy. Resztę zabiegów wystarczająco jasno wyjaśnił kolega suworow.