Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Metodą wykresu wektorowego wyznacz In

mts94 05 Feb 2013 14:35 1176 1
    mts94
    Level 1  
    Witam. Mam problem z jednym z zadań z pracowni elektrycznej. Otóż nie za bardzo rozumiem jak się wyznacza prądy na wykresie. Oto moje dane. Metodą wykresu wektorowego wyznacz In
    I1 = I2 = I3 = 10 [A]

Polecenie : Metodą wykresu wektorowego wyznacz In.

Wiem że w gwieździe jest zależność I = If ale to raczej w niczym nie pomoże.
    Prosiłbym o pomoc :(
  • Helpful post
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    mts94 wrote:
    Witam. Mam problem z jednym z zadań z pracowni elektrycznej. Otóż nie za bardzo rozumiem jak się wyznacza prądy na wykresie. Oto moje dane. Metodą wykresu wektorowego wyznacz In
    I1 = I2 = I3 = 10 [A]

Polecenie : Metodą wykresu wektorowego wyznacz In.

Wiem że w gwieździe jest zależność I = If ale to raczej w niczym nie pomoże.
    Prosiłbym o pomoc :(
    przecież jak znasz jakie są przesunięcia fazowe prądów względem napięć w poszczególnych fazach - a tu ze względu na przewód zerowy można to rozpatrywać jako trzy niezależne układy - to nie ma tu co robić.
    Tyle ode mnie, więcej nie pozwala mi regulamin ...

P.S. Odpowiedź: I0 =27,32051...A
    A w przypadku zamiany miejscami L z C będzie tylko tyle: 7,32051...A

P.S.2. Nie 'wektorowy' - a wskazowy, wszak napięcia, czy prądy elektryczne, to nie są wektory a skalary, a więc wykres wskazowy albo wykres fazorowy.

Tu nawet Profesor Stanisław Bolkowski zgadza się z w/w nazewnictwem - tylko dotąd 'nie miał czasu" to poprawić w swoich monografiach.
    Powyższe, to autentyczne tłumaczenie się Profesora na którymś SPETO.