Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indesit wie 107 - Pralka Indesit WIE 107 - kod błędu F08

05 Lut 2013 15:22 10191 6
  • Poziom 10  
    Wiem że temat był już kilkakrotnie poruszany ale niestety nie znalazłem rozwiązania

1. wymieniony sterownik
    2. wymieniony hydrostat
    3. wymieniona pompa wody
    4. wymieniona grzałka

Pralka w dalszym ciągu w momencie jak zaczyna wirowanie wyrzuca kod błędu F08.
    Po odłączeniu od sieci i ponownym podłączeniu zasilania jeżeli ustawimy samo wirowanie , to pralka odwirowuje pranie. Może udało się komuś rozwiązać ten problem
  • Poziom 27  
    Kolega powymieniał elementy a nie sprawdził modułu w którym według błędu na pierwszym miejscu jest cyt- przekażnik elementu grzewczego sklejony lub presostat sklejony w stanie pełnym.Póżniej ciągłość przewodów
  • Poziom 10  
    moduł sterujący został wymieniony na nowy ( używany sprawny sprawdzony w serwisie )

które przewody posprawdzać?
  • Poziom 27  
    Grzałki - przewody do łącznika J3 pin 5 I 6 ,presostatu J3 dokładnie posprawdzać.
  • Poziom 10  
    jak odepnę przewody od grzałki i włączę program płukania, to po ok 4 minutach przy pierwszym wypuszczeniu wody i próbie wirowania wyrzuca błąd F08 tak więc grzałkę i jej przewody można raczej wykluczyć.

Zastanawiające jest to że błąd ten występuje zawsze przy wypuszczeniu wody i próbie odwirowania.

Przez cały program pralka pierze normalnie , wirowanie jeżeli ustawimy program na samo wirowanie również działa, błąd jest jedynie przy wypuszczeniu wody i próbie odwirowywania.
  • Poziom 27  
    Sprawdż styki presostatu i jego samego może coś się zawiesza przez zapchany częściowo wężyk.
  • Poziom 10  
    styki sprawdzałem , ale sprawdzę jeszcze raz

wężyk jak i cały układ odprowadzania wody wyczyszczony oraz dla pewności podmieniony z innej pralki , ale dalej bez zmian