Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung BD E5500 - Jak podłączyć do amplitunera?

macho1111 05 Lut 2013 15:50 1467 2
  • #1 05 Lut 2013 15:50
    macho1111
    Poziom 12  

Witam. Zakupione właśnie odtwarzacz bluray 3d jak w temacie. Chce teraz rozbudować kino domowe,tzn jakiś amplituner 5.1 plus głośniki. Jak mam podłączyć ten odtwarzacz do amplitunera, jeżeli w odtwarzaczu nie ma żadnych wyjść audio L/R tylko jakieś jedno coaxial audio digital out, (taki jeden chinch) Nie chciałbym tego robić przez telewizor,że względu na to że jak będę chciał posłuchać muzyki z tego odtwarzacza to biednym jest włączanie tv. Amplituner mam zamiar kupić jakiś używany (szkoda mi 1500zł na nowy) Czy amplituner musi musi miec takie wejście coaxial in? Czy wogóle takie sa,i czy to jakiś specjalny kabel ten coaxial, bo wyjście wygląda jak zwykły chinch. na jeden kanał? Czy będzie wogóle możliwość wtedy słuchania muzyki w stereo? Jak to wyglada? Z góry dzięki za pomoc.

0 2
  • #2 05 Lut 2013 18:12
    romeok01
    Poziom 35  

Coaxial audio digital out - to jest cyfrowe wyjście audio.

W przeciwieństwie do analogowego przesyłu audio, dźwięk jest przesyłany tylko jednym kablem, jest on zakodowany i zdekodowaniem takiego dźwięku zajmuje się procesor Dolby Digital w amplitunerze.

Procesor przetwarza dżwięk na poszczególne głośniki i zależnie od żródła sygnału ( Stereo, Dolby Digital 2.0 , 5.1) uzyskujemy dźwięk stereo lub DD 2.0 lub DD 5.1.

Wymagany będzie amplituner z wejściem coaxial.

Kabel wystarczy zwykły chinch-chinch, ale lepszy będzie kabel coaxial, bo to jest lepszej jakości chinch-chinch.

Trochę teorii -> Link

0
  • #3 05 Lut 2013 19:46
    Pablo1964
    Moderator

Niestety, gniazdo coaxial nie przeniesie dźwięku w systemie Dolby True HD / DTS HD. Dlatego, jeżeli Ci na tym zależy, lepiej będzie połączyć sprzęt za pomocą kabla HDMI.

0