Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pianocraft i Denon raz jeszcze co kupić?

kamij 05 Lut 2013 16:04 4248 1
  • #1 05 Lut 2013 16:04
    kamij
    Poziom 13  

Witam
    Szukam czytam i jak zwykle się zapętliłem. Chcę kupić mały zestaw grający do pomieszczenia 20m2, który będzie podłączony pod TV (którego jeszcze nie mam). Nie jestem audiofilem, ale bardzo podoba mi się dźwięk z wyższej klasy sprzętu :). Byłem zdecydowany na pianocrafta mcr-840 przeczytałem o tym połowę internetu i chociaż jest do dla mnie OGROMNY wydatek to już nawet zarezerwowałem ją w sklepie. Jednak teraz już się ponownie zastanawiam po pierwsze chciałbym jeszcze dowiedzieć się czegoś o MCR-750 i MCR-755 czy różnica to tylko BlueRay i moc kolumn? Czy do pomieszczenie 20m2 na prawdę potrzebuję kolumn 60W z MCR-840/640? i jak się ma Denon D-M39 do MCR-750?
    Czy Denon nie będzie "za słaby" do takiego pomieszczenia? Zaznaczam, że nie słucham muzyki głośno zależy mi na czystości i jakości dźwięku i żeby nawet słuchając muzyki w nocnej ciszy jednak coś słyszeć (mam nadzieję że wiecie o co chodzi:)
    Rozpiętość cenowa tych wszystkich modeli to 1400 - 2200. Nie mam za bardzo możliwości odsłuchu i możliwości finansowych więc będę kupował na raty w RTV Euro AGD wspomniany denon jest właśnie za 1400.
    Poradźcie coś proszę bo sam tylko głupieję zamiast nabierać wiedzy czytając wszystkie testy.

EDIT: Przeglądałem jeszcze urządzenia typu Sieciowe Systemy Muzyczne, może macie jakieś ciekawe propozycje z tego segmentu do 2000 PLN?

EDIT2: Teraz wyczytałem na innych forach, że moje oczekiwania powinien spałnić nawet Onkyo CS-545 za ok 1000 PLN jeżeli mam niewielki budżet. Bardzo proszę o jakieś odniesienie się doświadczonych użytkowników audio, chciałbym już dziś coś kupić.

EDIT3: Czy rozważać zakup YAMAHA HTR-3065 + Audio Prism Onyx 200 (w sieciówkach po 1200-1400) sprzedać 3 kolumny zostawiając stereo czy to mija się z celem? Bo w sumie sprzęt będzie podłączony do TV i raczej będzie używany do filmów (muzyki musze słuchać na słuchawkach, mam Koss Porta PRO i jestem zadowolony z jakości dźwięku)

EDIT4: Jeszcze jedno czy powyższe zestawy będę mógł w jakiś sposób zmodyfikowac/rozbudować aby mieć możliwość podłączenia całości do sieci WiFi?
    Proszę o jakieś porady bo niedługo zapiszę całą stronę :P

0 1