Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera ip - Podgląd (audio/video) przedstawienia teatralnego

oofzabrab 05 Feb 2013 16:09 2274 1
Optex
 • #1
  oofzabrab
  Level 2  
  Witam,

  Proszę o radę odnośnie wyboru odpowiedniego rozwiązania.
  Mam scenę teatralną o wymiarach 3x10[m]. Jak to w teatrze, poza sceną jest ciemno, a na scenie raz bardzo jasno a raz półmrok. Kamera będzie umieszczona 8m od sceny, na wysokości ~5m od poziomu sceny (na rusztowaniu z reflektorami).

  Potrzebuję mieć możliwość podglądu (audio/video) na żywo na tę scenę na dwóch telewizorach 32" (złącza HDMI, VGA itp) i na 1 komputerze w sieci LAN (Windows) w różnych pomieszczeniach w budynku (30m od kamery do każdego z nich) oraz na jednym PC z Windows z Internetu. Dobrze by było jakby ten podgląd można było realizować na urządzeniach mobilnych iPad/iPhone. Jednocześnie z podglądem live potrzebuję nagrywać obraz w godzinach 7-22, tylko z ostatniego dnia czy max dwóch dni, najlepiej na karte SD 32GB. Chyba nie potrzebuję rejestratora. Jeśli trzeba to telewizory podłączę do PCtów po HDMI, ale zamiast PC może byc też jakiś Android dongle czy Dune HD TV, to raczej kwestia drugoplanowa. Dobrze by było jakby była możliwość lekkiego, zdalnego sterowania kamerą na boki oraz zoomu. Dostęp do streamu kamery musi być zabezpieczony loginem i hasłem. Zależy mi na jakości obrazu (najlepiej Full HD albo HD, >=25kl/s) i dźwięku (do kamery podłączę mikrofon i zawieszę nad sceną). Budżet na samą kamerę to około 3k-4k brutto.
  Mam sieć 100Base-T i wifi 802.11g do dyspozycji, obie sieci praktycznie nie używane oraz stałe IP i DSL 6Mb/3Mb.
  Jak na chwilę obecną wymyśliłem taki scenariusz, że kupię kamerę IP i obraz (z audio) będę oglądał bezpośrednio z kamery przez przeglądarkę IE/soft producenta oraz przez aplikacje na iPadzie/Androidzie.

  Kamera BCS-SD6580HN wydaje się spełniać wszystkie moje wymogi, głównie opcje sterowania. Ma także przetwornik CCD, który AFAIK ma większą czułość niż CMOS. Przeczytałem całego manuala do tej kamery i po tej lekturze chyba z niej zrezygnuję. Po manualu wnioskuję, ze firma BCS to firma krzak.
  Manual: Link

  Druga opcja to kamera bez sterownia, np. Vivotek IP8162.
  Po lekturze manuala Link wnioskuję, że to porządna firma, wszystko jasno i szczegółowo opisane.

  Czy uwzględniając powyższe, ktoś mógłby się wypowiedzieć odnośnie tych kamer?
  Zwłaszcza odnośnie kamery BCS. Czy sprzęt jest dobry, a tylko manuali nie potrafią pisać?
  Jakość obrazu z obydwu kamer na filmach na YT jest b. dobra. Interesuje mnie rozwiązanie dobre jakościowo (audio/video) oraz stabilne.
  Ewentualnie proszę o sugestie odnośnie innych rozwiązań.

  Z góry dziękuję za konstruktywne wypowiedzi.
 • Optex
 • #2
  Korgoth
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Hej, zainteresuj się może kamerą ACTi KCM-5611 - nie jest to tanie rozwiązanie, ale jakość jaką oferuje jest na prawdę świetna.
  - masz możliwość sterowania zoomem i ostrością
  - nie ma ruchów na boki, ale to myślę do przełknięcia
  - światłoczułość jest genialna, na prawdę świetnie się spisuje (dużo lepiej niż IP8162)
  - ma slot kart pamięci i harmonogramy nagrywania

  - jedyne co nie spełnia to 25 fps w fullHD, ma 15fps, nie wiem na ile by Ci to przeszkadzało.
  Jakość możesz sobie porównać tutaj:
  Normalna kamera:  KCM-5611 w tych samych warunkach:  Resztę funkcjonalności (dostęp na TV itd) uzyskasz instalując odpowiedni soft na komputerze, np. ExacqVision (możesz instalować pod Windowsem i Linuxem). Do tego od razu będziesz miał zapewniony podgląd z urządzeń mobilnych i z dowolnej przeglądarki i systemu.