Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4216f - Drukarka pokazuje że papier się zaciął

05 Lut 2013 16:40 1947 7
  • Poziom 9  
    Witam mam Drukarkę samsung scx-4216f i od pewnego czasu po wydrukowaniu jednej strony wywala błąd o zacięciu papieru ale oczywiście papier się nie zaciął.I moje pytanie brzmi czy wie ktoś gdzie jest czujnik od tego oto błędu?A może to coś innego?Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 16  
    Polecam zajrzeć do SM, na pewno będą przedstawione wszystkie czujniki , wstępnie można podejrzewać pęknięta flagę przy elemencie grzejnym, otwórz tylną klapkę i popatrz czy wszystko jest tam ok, ewentualnie będzie trzeba rozebrać tył i zobaczyć czy czujniki działają jak należy.
  • Spec od drukarek
    A pobiera kolejną kartkę?
  • Poziom 17  
    Zacięcie jest w przypadku puszczenia 1 kartki czy też tylko przy druku kilku stron?
  • Poziom 9  
    Sprawa wygląda tak wydrukuje jedną stronę a potem następuje wyświetlenie na ekranie komunikatu o zacięciu sie papieru a następnej kartki nie bierze.Dopiero muszę otworzyć i zamknąć dzwiczki od tonera i wtedy wydrukuje nastepną kartkę i znowu to samo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    zacznij od porządnego wyczyszczenia rolki pobierania papieru z kasety a najlepiej wymień na nową
  • Poziom 9  
    A więc wymieniłem rolke podającą papier ale problem nadal wystepuje :(
  • Poziom 16  
    zajrzyj z tył drukarki, jak dobrze pamiętam otwiera się tam ta klapka do góry dzięki czemu papier nie będzie szedł do góry tylko zaraz wychodził za elementem grzejnym, powinno być widać tam jedną flagę (czujnik) i podejrzewam że to on jest winny , zobacz czy jest tam ta flaga oraz czy działa jak powinna , eliminuje wcześniejsze czujniki z tego względu że gdyby któryś wcześniej zakomunikował zacięcie to kartka nie zdążyła by wyjść tylko zatrzymywała by się w drukarce dlatego obstawiam ostatni czujnik w elemencie grzejnym (tzw piecu)