Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć TV do wzmacniacza jak nie ma tych samych wejść i wyjść

K2kris 05 Lut 2013 16:47 7971 32
  • #1 05 Lut 2013 16:47
    K2kris
    Poziom 7  

Żeby się nie powtarzać i nie pisać tego samego wklejam mój poprzedni post i odpowiedź na niego. Niestety kupiłem polecany przewód i po podłączeniu dalej nie działa :/ Jakie są jeszcze możliwości i opcje ??
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam

Post#1
    Witam. Mam zapytanie. Mam tv który nie ma wyjścia na cinch i amplituner który z kolei nie ma wejścia optycznego, więc kupiłem kabel z euro (wyjście z tv) na cinch (wejście w wzmacniaczu) bo myślałem że w ten sposób podłącze tv do wzmacniacza żeby słuchać dźwięku przez wzmacniacz. Jednak po podłączeniu nic nie gra więc nie wiem czy kabel nie działa czy ja źle kombinuje i nie będzie tak grać. Pytanie czy powinno to grać czy nie ??
    Z góry dzięki za odpowiedź.

Post#2 31 Sty 2013 18:36
    Re: zapytanie o przewód euro - cinch
    "Jak nie chcesz sprawdzać połączeń, to kup przewód Euro - 6 chinch. Dwa z nich powinny być właściwe (wyjścia fonii). W obecnym kablu masz pewnie podłączone wejścia, i to zarówno video jak i audio."

0 29
  • #2 06 Lut 2013 00:01
    barto125
    Poziom 16  

Najprościej: pod gniazdo słuchawkowe w TV podłącz 1 jack, a do wzmacniacza 2 RCA na dowolne wejście.
    Jak masz kabel euro, to wygoogluj schemat i przelutuj kable tak jak potrzebujesz.

0
  • #3 06 Lut 2013 05:50
    Jingiel
    Poziom 21  

Trzeba w menu TV wyłączyć głośniki wbudowane.

0
  • #4 06 Lut 2013 10:15
    K2kris
    Poziom 7  

W telewizorze przełączyłem na głośniki zewnętrzne ale to niestety nic nie zmienia poza tym ze te z telewizora wtedy nie grają.
    A wejścia "jack" w tv nie widzę. Jest tylko euro, hdmi, usb, internetowe i wyjście optical audio ale nie trafiłem na kabel z optical na cinch więc chyba takiego nie ma.
    Więc wciąż nie wiem co nie tak. Teoretycznie po podłączeniu euro do tv i cinch audio in do wzmacniacza powinno grac ?

0
  • #5 06 Lut 2013 10:26
    Jingiel
    Poziom 21  

Najwyraźniej na złączu SCART nie ma wyjścia audio. Są zewnętrzne konwertery analog-optical. Kupiłeś za tani TV. Znając życie pewnie LG. O ile faktycznie dobry masz kabel, bo czasem pisze out, a jest IN.

0
  • #7 06 Lut 2013 11:34
    Jingiel
    Poziom 21  

Nie słyszałeś o firmie LG? One tak mają brak słuchawkowego wyjścia i brak wyjścia audio.

1
  • #8 06 Lut 2013 11:36
    K2kris
    Poziom 7  

TV mam samsunga UE40EH5300WXXH a wzmacniacz technicsa SA-AX6 jesli cos to pomoże. Kabel kupiłem tak jak polecono mi wcześniej euro na 6cinch (audio in L i P, audio out L i P, video in i video out). Próbowałem podłączyć zarówno przez audio in jak i out )w razie jakby było pomylone) ale ciągle nic nie działa i już nie mam pojęcia co jest nie tak. W TV oczywiście przełączone na głośniki zewnętrzne.

1
  • #9 06 Lut 2013 11:55
    barto125
    Poziom 16  

Jingiel napisał:
    Nie słyszałeś o firmie LG? One tak mają brak słuchawkowego wyjścia i brak wyjścia audio.
    Ale kolega nie napisał, że ma LG.

Samsung takie coś wypuścił?
    Rozbierz jeszcze wtyczkę euro i zrób zdjęcie jak to wygląda, żeby wykluczyć, że nie kupiłeś jakiegoś chińskiego kabla, gdzie wszystko jest polutowane jak im się podoba.
    Patrzyłeś w instrukcji od TV, czy tam nic nie ma na temat wyjścia audio?
    Jeśli się po euro nie da to pozostaje kupienie jakiegoś konwertera z optycznego na analogowe lub amplitunera z wejściem optycznym.

0
  • #10 06 Lut 2013 12:24
    K2kris
    Poziom 7  

W instrukcji TV tylko napisane (a w zasadzie narysowane), że kino domowe podłącza się przez gniazdo optical. :(
    Wtyczkę EURO rozebrałem, ale mi to i tak nic nie mówi, czy jest dobrze czy nie. Zdjęcie teraz próbowałem zrobić, ale nic na nim nie widać zbytnio, więc wątpię, żeby dało się z niego stwierdzić, czy jest OK.
    Zakup amplitunera niestety odpada ze względów finansowych. :/
    A ewentualnie wspomniany konwenter optical-analog? Gdzie można coś takiego znaleźć i ile to kosztuje? I czy na pewno będzie działać? :)

Dodano po 11 [minuty]:

Spróbuję może opisać wtyczkę euro, jak podłączone:

video in - lutowane do pierwszego wtyku z lewej dolny rząd
    video out - lutowane do pierwszego wtyku z lewej górny rząd
    plus dodatkowo kabelki "rozdwojone" i połączone video in i out do drugiego wtyku z lewej dolny rząd
    audio out P - lutowane do pierwszy wtyk z prawej strony dolny rząd
    audio out L - lutowane do drugiego wtyku z lewej dolny rząd
    audio in P - lutowane do pierwszego wtyku z lewej górny rząd
    audio in L - lutowane do trzeciego wtyku z lewej górny rząd
    dodatkowo do drugiego wtyku z lewej górny rząd lutowane chyba wszystkie cztery audio

Dodano po 2 [minuty]:

Z tego, co znalazłem na jakimś schemacie wtyczki chyba jest ok?

1
  • #11 06 Lut 2013 12:38
    barto125
    Poziom 16  

Tu masz poprawny schemat, sprawdź wg. tego:
    Jak podłączyć TV do wzmacniacza jak nie ma tych samych wejść i wyjść
    Najtańsze finansowo wyjście, to będzie poszukanie jakiegoś odtwarzacza DVD od kina domowego, który będzie miał wejście optyczne i z niego puścić na amplituner, amplituner masz stereo, tak?

0
  • #12 06 Lut 2013 12:46
    K2kris
    Poziom 7  

Sprawdzałem według tego schematu i wygląda że jest OK.
    Amplituner mam technicsa SA-AX6.

0
  • #13 06 Lut 2013 12:47
    Jingiel
    Poziom 21  

Jak w instrukcji jest podłączenie opticalem to ty nie masz takiej możliwości, bo w Technicsie nie masz opticala. A na gnieździe euro może nie być wyjścia audio i nic z tym nie zrobisz. Przecież się nie powiesisz z tego powodu. Zmień technicsa, albo TV jak się tak upierasz. Było myśleć przed zakupem. Albo kupić to http://www.kabelek.pl/p,pl,391,konwerter+optyczny+przejscie+optical+%3E+coaxial.html

0
  • #14 06 Lut 2013 12:57
    K2kris
    Poziom 7  

Wieszać się nie zamierzam a i nie upieram się tylko po prostu szukam wyjścia. Jak nie ma to nie ma. Czyli sugerujesz że po prostu w TV w gnieździe euro może nie być wyjścia audio ?? I prawdopodobnie to jest przyczyną ??

Zakup konwentera do tego kabelek optical to koło 100zł widzę więc pewnie odpuszczę na razie. Już sensowniej będzie kupić jakieś tanie dvd jak wcześniej polecano bo przynajmniej można je jeszcze wykorzystać.

Ale dzięki wszystkim za pomoc !

0
  • #15 06 Lut 2013 13:12
    Jingiel
    Poziom 21  

Może nie być wyjścia na SCART. Dużo takich przypadków na forum, bo rozumiem, że w menu wyłączyłeś głośniki wbudowane?

0
  • #17 06 Lut 2013 13:29
    Jingiel
    Poziom 21  

Pisał, że ma wyjście optyczne w TV, a technicsie ma wejście coaxial. Patrzyłem na gniazda amplitunera. Sorry pomyłka. To jednak gniazda video są. Ratuje tylko wymiana amplitunera.

0
  • #18 06 Lut 2013 13:44
    K2kris
    Poziom 7  

Aha chodzi o to że to euro (scard) w TV to tylko wejście ?? I temu nie gra ?
    A to DVD z wejściem optical i puszczenie tego przez DVD by pomogło czy zostaje tylko wymiana amplitunera ?

0
  • #19 06 Lut 2013 13:48
    Jingiel
    Poziom 21  

Tak tylko wejście. Przez dvd nie puścisz. Dvd nie ma wejść. W takim układzie ratuje cię tylko amplituner z wejściem optical. Nic innego.

0
  • #20 06 Lut 2013 13:54
    K2kris
    Poziom 7  

Aha no to wszystko jasne :(
    Czyli na razie jednak chyba tego nie potrzebuje, hehe

Raz jeszcze dzięki !

0
  • #21 06 Lut 2013 13:57
    Jingiel
    Poziom 21  

Bo gniazda słuchawkowego nie masz w TV?

0
  • #22 06 Lut 2013 14:03
    barto125
    Poziom 16  

DVD z wejściem optycznym też Cię ratuje. Tylka patrz, żeby było wejście, a nie wyjście :)

0
  • #23 06 Lut 2013 14:04
    K2kris
    Poziom 7  

Ano jest jakieś słuchawkowe teraz widze. Czyli jeszcze ewentualnie spróbować jack na cinch ?

0
  • #24 06 Lut 2013 14:07
    barto125
    Poziom 16  

To jest na pewno słuchawkowe? Bo jak patrzyłem w necie to jest takowe, ale to gniazdo wejściowe, do dźwięku z komputera. Masz obok niego symbol słuchawek, lub coś napisane?

0
  • #25 06 Lut 2013 14:08
    Jingiel
    Poziom 21  

Dokładnie i tak pójdzie na 100%.

0
  • #26 06 Lut 2013 14:09
    K2kris
    Poziom 7  

Nie wiem jak to wcześniej patrzyłem że nie zauważyłem tego wyjścia :/ Fakt że nie rzuca się w oczy. OK jeszcze będę próbował tak :) Słuchawki grają więc powinno się udać, muszę tylko skołować kabel.

Dodano po 58 [sekundy]:

Dzięki i sorki za zamieszanie. Trzeba będzie chyba okulary mi kupić :))
    Pozdrawiam

0
  • #27 06 Lut 2013 14:18
    Jingiel
    Poziom 21  

Podaj typ TV i będzie wiadome.

0
  • #28 06 Lut 2013 14:42
    K2kris
    Poziom 7  

TV mam samsunga UE40EH5300WXXH jak już wcześniej pisałem. I tak jak mówisz jak zorganizuje kabelek jack na cinch to musi iść.

0
  • #29 06 Lut 2013 14:48
    Jingiel
    Poziom 21  

Zmartwię cię, w opisie nie ma wyjścia słuchawkowego, tylko wejście na mini jack, ale sam mówiłeś, że słuchawki grają. Sprawdź.

0
  • #30 06 Lut 2013 14:54
    K2kris
    Poziom 7  

Mam już kabel - szybka akcja była - i gra więc wszystko OK ! :)
    Nie potrzebnie się na tym euro skupiłem szukając rozwiązania :/
    Ale ważne że się wszystko dobrze skończyło i nie musze amplitunera wymieniać :) hehe
    Pozdrawiam i dzięki.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo