Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę rozdzielić sygnału... - Multimedia - CISCO EPC3010, router TPLINK...

jonaszsz4 05 Lut 2013 18:17 4137 6
  • #1 05 Lut 2013 18:17
    jonaszsz4
    Poziom 10  

Witam
    Mam internet z Multimedia na modemie CISCO EPC3010. Dokupiłem router bezprzewodowy TP-Link WDR3600 Dual Band i chciałem rozdzielić sygnał przez WIFI na 4 urządzenia: 2 laptopy i 2 smartphony. Router zainstalowałem korzystając z płytki zamieszczonej wraz z zakupionym urządzeniem. Kreator krok po kroku prowadził mnie przez proces instalacji. Konfigurator najpierw sprawdził poprawność podłączenia urządzeń, pózniej ustawiłem IP dynamiczne i sklonowałem adres Mac. Następnie określiłem nazwę sieci i ustawiłem klucz zabezpieczeń. Wszystko niby ok. Plik ustawień został zapisany na pulpicie. Na wszystkich urządzeniach tzn 2 laptopach i 2 smartphonach odnalazłem utworzone przeze mnie sieci, wpisałem klucz zabezpieczeń i internet był ale tylko przez jakiś czas gdyż wywaliło mnie po kolei ze wszystkich urządzeń. Niby połączenie jest ale "Brak dostępu do internetu". Zmieniałem kanał z 11 na 9 gdyż w programie inSSIDer większośc sieci bezprzewodowych jest na kanale 11. To niestety nic nie pomogło. Mogę ustawić tylko jedno urządzenie bezprzewodowo gdyż próba dodania kolejnego kończy się wywaleniem neta ze wszystkich. W tej chwili internet chodzi mi z kabla tzn. modem-router-laptop. Np. w tej sytuacji mogę połączyć tylko jedno urządzenie przez WIFI gdyż dodając kolejne wywala mi wszędzie neta i nawet z kabla nie chodzi. O co chodzi, co jest przyczyną??? Myślałem że firmware routera ale wgrałem najnowsze a problem dalej istnieje. Nie mogę rozdzielić sygnału z routera na więcej niż dwa urządzenia (laptop-z kabla, drugi laptop -WIFI - tylko tak działa). Pomocy!!!!!!

0 6
  • #2 05 Lut 2013 20:22
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do jakiego portu routera podłączony jest modem ?

Ma być do WAN.

0
  • #3 06 Lut 2013 04:54
    jonaszsz4
    Poziom 10  

Modem jest oczywiście podłączony do portu Wan routera. W ruterze sa cztery porty lanowe i jeden wanowy do ktorego podlaczony jest właśnie modem. Teraz net chodzi mi z kabla tzn modem jest podlaczony do portu wanowego routera a z routera idzie kabel do laltopa. W takiej sytuacji jak np drugi laptop podlacze przez wifi z routerem to bedzie ok. Czyli konfiguracja: jeden laptop podlaczony kablem z routera + drugi podlaczony przez wifi - dziala. Jesli natomiast chce podlaczyc przez wifi trzecie urzadzenie zaczynają sie schody. Wywala od razu neta i z tego laptopa co jest kablem podlaczony jak i tego ktory jest przez wifi. No i co jest nie tak.....?

0
  • #4 06 Lut 2013 08:58
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Coś masz nie tak ustawione.

Podaj wynik polecenia ipcofig z każdego komputera jak masz uruchomione i podłączone do sieci wszystkie.

0
  • #5 06 Lut 2013 09:22
    grebus
    Poziom 14  

Na pewno wpisałeś klucz zabezpieczeń wep, zmień na kodowanie WPA i będzie chodzić.

0
  • #6 06 Lut 2013 15:09
    jonaszsz4
    Poziom 10  

Mam wpisany klucz zabezpieczeń w kodowaniu WPA2-PSK.

Dodano po 11 [minuty]:

Teraz np nie mogę wejść na stronę modemu gdyż jak wchodzę w Centrum sieci i udostępniania, następnie zobacz pełną mapę sieciową i klikam na nazwę routera wyskakuje monit "System windows nie może wykryć żadnego komputera ani urządzenia". Dopiero jak trzeci raz odświeżyłem wyskoczyło mi cos takiego:

Dodano po 10 [minuty]:

Chciałem pokazać schemat jaki mi wyskoczył ale coś nie mogę go załadować... Wygląda to tak że jest: laptop - ?nieznane - WDR3600-Internet. Dziwne

Dodano po 24 [minuty]:

Wpisałem polecenie IPConfig na dwoch laptopach i wyskoczyło mi na pierwszym:

Dodano po 4 [minuty]:

a na drugim wyskoczył mi monit:

Dodano po 11 [minuty]:

Teraz podłączone mam dwa laptopy przez wifi i smartphone'a i mam taki dziwny schemat dziwny:

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

A oto wynik uruchomienia komendy "ipconfig" na dwóch podłączonych do sieci przez wifi laptopów:
    z pierwszego laptopa

Dodano po 56 [sekundy]:

i z drugiego

0
  • #7 07 Lut 2013 17:24
    jonaszsz4
    Poziom 10  

Miałem podłączone do neta 3 urządzenia (2 laptopy i jeden smartphone) przez wifi i wszystko chodziło od wczoraj od 15 do dzisiaj do 17 godziny. Wszystko było ok ale kiedy próbowałem podłączyć do sieci czwarte urzadzenie-smartphone wywaliło neta ze wszystkich! O co chodzi?? Coś jakby było jakieś ograniczenie w dodawanych do sieci urządzeniach albo firewall routera blokował i rozłączał? Nie wiem jak to sprawdzić?

0