Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - Reczne przekodowanie zegarow z immobilizerem

sethhid 05 Lut 2013 19:22 2001 4
  • #1 05 Lut 2013 19:22
    sethhid
    Poziom 7  

Witam!

Jestem po przekładce silnika w A6 C5 2000r. I dawca (AJK) i biorca (AZA) byli z tego samego roku, silniki takie same, różniły się jedynie oznaczeniami.

Transponder w kluczyku oraz sterownik silnika zostały przełożone do mojego auta, zostały jedynie zegary, które po prostu "przekodowałem" ( wrzuciłem wsad z dawcy ). Jako że dawca był anglikiem, zegary teraz lekko świrują ( temp. oleju na odpalonym aucie nic nie wskazuje, prędkościomierz pokazuje " w milach " ).

Z tego co się dowiedziałem - w moim aucie jest już immo3. VCDS odpada, gdy robię krok po kroku wg. ich opisu - przy adaptacji, nie mam kanału 50..

Zdecydowałem się na edycje Hex'a, jednak nie do końca wiem które konkretnie offsety są odpowiedzialne za immobilizer. Znalazłem schematy pod golfa 4 / passata, ale nie mogę doszukać się takowych pod a6..

Ktoś jest w stanie mi pomóc? :)

Pozdrawiam Serdecznie

0 4
  • #2 06 Lut 2013 07:25
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

Nie, nie kolego VCDS napewno nie odpada a wręcz przeciwnie da się to nim zrobić

0
  • #3 06 Lut 2013 09:39
    sethhid
    Poziom 7  

Dobrze wiedzieć ze sie da, tylko pytanie - jak? Robiłem krok po kroku cała procedurę wg tego co było opisane na wiki.ross - niestety żadnego efektu.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Lut 2013 17:40
    dob12
    Poziom 21  

sethhid napisał:
    Dobrze wiedzieć ze sie da, tylko pytanie - jak? Robiłem krok po kroku cała procedurę wg tego co było opisane na wiki.ross - niestety żadnego efektu.

Podaj mi wsady obu zegarów to przełożę Ci komórki odpowiedzialne a immo

0
  • #5 17 Lut 2013 14:26
    sethhid
    Poziom 7  

dob12,

Dziękuję Serdecznie za pomoc! Wsad pasuje bez problemów, licznik chodzi jak należy.

Pozdrawiam!

0