Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie amplitunera z PC -

garlick 05 Lut 2013 20:15 2025 10
  • #1 05 Lut 2013 20:15
    garlick
    Poziom 6  

Witam.

W komputerze posiadam kartę Asus Xonar DX. Do tej pory korzystałem z amplitunera Pioneer VSX-708RDS, który miał 5.1ch input i dźwięk z karty był przesyłany 3 kablami jack/podówjny chinch. MOnitor służył również jako telewzior. Zdecydowałem się jeednak na zakup telewziora i jeśli chodzi o dźwięk z dekodera tv to nie ma żadnego problem bo i dźwięk i obraz jest z dekodera do amplitunera przesyłany przez HDMI. Natomiast nie wiem jak podłączyć komputer z amplitunerem aby dźwięk był przesyłany wielokanałowo. Albo inaczej jaki amplituner kupić, aby przesyłanie dźwięku z komputera do amplitunera było możliwe w 5.1. (chodzi o gry komputerowe).

Pozdrawiam.

0 10
  • Mitronik
  • #3 05 Lut 2013 21:27
    garlick
    Poziom 6  

Amplituner mam narazie ten sam. Chcę kupić nowy. Tylko nowe amplitunery nie mają multichanel inputu a jeżeli mają to kosztują dużo. Pozostając wierny Pioneerowi chciałbym Pioneer VSX-527. Jak rozwiązać sprawę przesyłania dźwięku 5.1 z komputera do tego amplitunera.

Teoretycznie mógłbym zostawić ten co mam i dźwięk z dekodera przesyłąć do obecnego chinchem a obraz do tv przez HDMI ale już konsoli nie podepne bo ten aplituner który mam nie ma HDMI.

0
  • Mitronik
  • #4 05 Lut 2013 22:39
    korrus666
    Poziom 40  

Twoja karta ma wyjście cyfrowe elektryczne więc jak kupisz nowy amplituner to on też powinien takie posiadać. Karta ma wyjście Jack 3,5 mm więc będziesz potrzebował przejściówki na RCA. Będziesz też musiał w sterownikach włączyć dźwięk przez wyjście cyfrowe.

0
  • #5 05 Lut 2013 22:47
    garlick
    Poziom 6  

Chyba nie do końca zrozumiałem. Czy wyjście "cyfrowe elektryczne" to wyjście optyczne ? Karta ma 4 wyjścia analogowe na front, side, centr/sub, rear oraz jedno wejscie mikrofonowe, któe jest jednocześcnie wyjściem optycznym. Podłączam jedną końcówkę typu jack w to wejście optyczne a podwójny chinch(RCA) na input amplitunera. Tylko czy takie połączenie zapewni dźwięk 5.1. Nie chodzi mi o stereo na 5 głośnikach tylko o dźwięk 5.1. Jeżeli coś namieszałem to przepraszam ale pytam dlatego, że się nie znam. Pozdrawiam i dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.

0
  • #8 05 Lut 2013 23:18
    korrus666
    Poziom 40  

Chyba tak ale z tego co wiem powinieneś mieć przejściówkę w zestawie pozwalającą podłączyć zwykły przewód optyczny który to jest dwa razy tańszy.

Ogólnie połączenie cyfrowe pozwala na przesyłanie dźwięku wielokanałowego. Najlepiej to działa w filmach. Jeśli chodzi o gry to chyba nie wszystkie dają taką możliwość. Zależy to też chyba od sterowników karty.

0
  • #9 05 Lut 2013 23:27
    garlick
    Poziom 6  

Tak w zestawie była taka przejściówka :). Ale nadal niepokoi mnie "Chyba tak". Wolałbym przed zakupem amplitunera mieć pewność, że dźwięk będzie przesyłany tą metodą sześciokanałowo. Gdyby to był komputer przenośny to jakimś wyjściem byłaby wycieczka do sklepu i sprawdzenie czy działa, ale PCta nie będę woził napewno:)

Pozdrawiam raz jeszcze i dziękuję za wyjaśnienie.

edit:
    Jeżeli się nie da (gry) to pozostają jeszcze słuchawki, ale jeżeli będzie działało to super.

0
  • #11 07 Lut 2013 15:10
    mojas77
    Poziom 7  

Ja mam na płycie SPdif w aplitunerze onkyo podobnie podłączenie bez problemu, filmy i gierki chodzą bez problemu oczywiście dla filmów kodeki :)

0