Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar PDN 885 - Proszek nie jest pobierany w całości + kilka pytań.

PchlaW81 05 Feb 2013 21:08 2670 7
 • #1
  PchlaW81
  Level 23  
  Witam

  1. Proszek nie jest pobierany w całości.
  Pewnie to wina kamienia w tych otworach na górze szufladki.
  Powiedzcie mi czy da sie i czy jest sens to rozbebeszać?
  Ewentualnie trzeba by czymś cieńkim te dziurki może poprzetykać?

  Polar PDN 885 - Proszek nie jest pobierany w całości + kilka pytań. Polar PDN 885 - Proszek nie jest pobierany w całości + kilka pytań.


  2.I jeszcze takie pytanie, bo przypadkowo natrafiłem na artykuł o wymianie fartucha.
  Po czym poznać, ze jest On już do niczego?

  3. Gdy pralka zaczyna powoli się kręcić to słychać takie stukanie czy też nawet bicie, jakby po bębnie jakiś kamień albo śruba latała, gdy przyśpiesza bicie jest bardzo głosne no bo wiadomo, szybsze obroty, nie brzmi to optymistycznie, już długo tak się dzieje, i co prawda w końcu może to nagram apratem i was tu zapytam ale może tak na sucho ktoś ma jakieś doświadczneia z podobnym problemem?
  Dzieje się tak gdy bęben kręci się powoli i "przy starcie" gdy zaczyna pracować wirowanie.
 • #2
  kizek
  Level 35  
  Kolega sprawdzał elektrozawory i czy są drożne?
 • #3
  PchlaW81
  Level 23  
  A jak to sie robi? Trzeba obejrzeć czy jakims miernikiem się to sprawdza?

  Przy okazji oglądając ten filmik usłyszałem, ze z owej pralki dochodzą podobne odgłosy jak z mojej, wcześniej jednak nie pytałem o te odgłosy ale te co są w tym filmiku też u mnie wystepuja.
  Lekko słychać w 1:53 a w 1:55 i 1:56 dokładnie słychać, takie coś jakby pieniążek latał po słoiku :P

  http://www.youtube.com/watch?v=Q1shp8Tmf1A&feature=player_detailpage#t=109s
 • #4
  kizek
  Level 35  
  Jeżeli woda jest podawana na poszczególne komory do pojemnika na proszek to elektrycznie jest sprawny, można przypuszczać że spadła znacząco ich drożność chociaż te otwory w dozowniku też mogą znacząco zmniejszyć ilość podawanej wody. Jeżeli kolega czuje się na siłach to można sprawdzić czy elektrozawory są sprawne, należy się zaopatrzyć najlepiej w wiaderko i kolejno odłączając przewody od pojemnika na proszek skierowując je do wiaderka uruchomić pralkę i obserwować czy woda jest podawana z elektrozaworu na poszczególne komory dozujące pamiętając o zamknięciu szuflady na proszek. Domyślam się że filtry na wodzie kolega sprawdził.
 • #5
  krzysiek0909
  Level 9  
  Witam podepnę się pod temat. Mam podobny problem z komorą szuflady w pralce Zanussi fae825. Z lewej strony komory woda leci bez problemu, natomiast z prawej woda nie leciała prawie w ogóle. Po wlaniu do gumowego wężyka cilita do kamienia sytuacja się trochę poprawiła, ale tylko nieznacznie. Czy jest tam w środku jakiś filtr i jak najłatwiej to wyczyścić? Elektrozawór jest sprawny ponieważ leci z niego woda bez problemu.
 • #6
  PchlaW81
  Level 23  
  Ja jestem w trakcie usówania usterki. Wlej cilita do tego pojemnika do którego dochodzą wężyki, musiał byś to całe rozmontować, aczkolwiek nie wszystko sie da.

  Co to są filtry na wodzie? Bo nie wiem.
 • Helpful post
  #7
  Kubus1842
  Level 14  
  Zacznijmy od dużo prostszej operacji.
  Zakręć kran z bieżącą wodą który zasila pralkę w wodę. Odkręć od pralki wąż, weź kombinerki wyjmij z elektrozaworu sitko, wyczyść je najlepiej szpilką i zamontuj wszystko tak jak było i sprawdź rezultat.
 • #8
  PchlaW81
  Level 23  
  Sitko było zapchane totalnie! Mówie o sitku które znajduje się w zaworze pralki do którego dochodzi wąż od wody. Kolega wyzej zasugerował przeczyścic.

  Kilka prań i narazie jest ok.

  DZIĘKUJE ZA POMOC !!!