Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

46tl933, vsx-609 - pc podłączony do tv, tv do ampa przez toslink i cicho gra

noel200 05 Lut 2013 21:48 1050 0
  • #1 05 Lut 2013 21:48
    noel200
    Poziom 22  

Witam, mam pewien problem.

Mam w domu taką konfigurację:
    laptop acer podłączony przez hdmi do tv toshiba 46tl933, a z tv dźwięk do amplitunera pioneer vsx-609 przez toslink.

No i szkopuł w tym , że bardzo cicho grają głośniki. Wszystko wszędzie jest na maxa. w laptopie, w tv i w ampie. Amplituner jest wg mnie poprawnie skonfigurowany. Jak odepnę światłowód od tv i podłączę do zewnętrznej karty dźwiękowej na usb creative sound blaster live 24bit (oczywiście przez toslink) to grzmi jak trzeba z ustawionym amplitunerem do połowy.

Obecnie dźwięk przesyłam do amplitunera z tv wyjściem słuchawkowym i przez rca w ampie, ale dźwięk jest delikatnie zaszumiony i czasami jeden kanał jakoś słabiej gra, bo kabel nie łączy i trzeba kombinować, ruszać nim co chwilę itd. Wiem, że najwygodniej kupić nowy, ale chciałbym dźwięk puścić światłowodem, żeby zmniejszyć poziom szumów i poprawić jakość.

Wychodzi na to, że z tv sygnał toslink jest za słaby. Są jakieś wzmacniacze czy coś takiego? Regulacji w tv żadnej nie ma. W instrukcji jest napisane, że wyjście toslink jest zawsze aktywne i koniec.

0 0