Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Smart CY1 084 - Pralka nabiera i spuszcza wodę, program stopuje

Liluh 06 Lut 2013 00:41 3780 3
  • #1 06 Lut 2013 00:41
    Liluh
    Poziom 6  

Witam,

Problem jest następujący. Pralka pobiera wodę, napełnia zbiornik na proszek, ale wpuszcza wodę do bębna, ale odrazu wylewa jak po skończonym praniu, wężem odpływowym.

Długo stała nie używana, czekała na zmianę łożysk. Teraz ma zmienione ale gdzieś jest problem. Wydaje mi się, że natury elektronicznej. Pojedyncze zadania - wirowanie, spuszczanie wody itd. wykonuje prawidłowo, natomiast zarówno przy opcji napełniania, jak i dowolnym programie, pralka nie napełnia bębna. Pobiera wodę 3 czy 4 razy, po czym ją wypuszcza i zgłasza błąd (migają ledy "800/400" oraz 90 stopni - czterokrotnie) i koniec. Nie mogę się doszukać co to za kod błędu.

Jestem całkiem pewien, że poprawnie działają programator, elektrozawór, moduł i silnik. Przewody odchodzące od pojemnika na proszek są drożne. Może jakiś kabelek? ale przejrzałem wszystko i wydaje się w porządku. Czy może to być grzałka lub termostat?

Będę wdzięczny za pomoc.

0 3
  • #2 06 Lut 2013 18:09
    Liluh
    Poziom 6  

Sprawdziłem połączenie - wąż spustowy-filtr-pompa. Wszystko jest drożne, filtr pusty. Pompa prawidłowo podłączona. Gumy prawidłowo, wysoko wpięte.

Dwie mrygające lampki, to odpowiednio lewa i prawa na samej górze.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Miałem trochę czasu i zawęziłem pole poszukiwań do minimum.

Pralka odmawiała współpracy na różnorakie sposoby kiedy odłączałem pojedynczo, poszczególne elementy. Ciekawy - związany z problemem - efekt wystąpił tylko w jednym przypadku.

Przy odłączeniu hydrostatu:
    Candy Smart CY1 084 - Pralka nabiera i spuszcza wodę, program stopuje

(a dokładnie niebieskiego kabelka, bo sprawdzałem osobno) pralka normalnie nabiera wodę do bębna. Niestety bez umiaru i trzeba ręcznie zastopować. Podpięcie z powrotem kabla skutkuje natychmiastowym 'zrzutem' wody.

Żadnej reakcji nie ma natomiast, po całkowitym odpięciu grzałki. Pralka zachowuje się dokładnie tak samo jak wcześniej -czyli nabiera trochę wody, a później ją spuszcza. Sprawdziłem uziemienie i jest ok. Sama grzałka nie wygląda na przepaloną ale jest na tyle zakamieniona, że ma prawo nie działać (przed całą naprawą łożysk grzanie szwankowało, teraz sobie przypominam, natomiast pralka normalnie dalej prała).

Czy niesprawna grzałka może w ten sposób sabotować pracę pralki?

edit:

Tabela błędów obecna w innym miejscu forum pokrywa się także z tą pralką, code e4 to problem z zakresu systemu anty przepełnieniowego. Zweryfikowałem u Candy.

0
  • #3 09 Lut 2013 18:02
    Liluh
    Poziom 6  

Grzałkę dzisiaj wymieniłem na nową. Pralka nadal nie chce napuszczać wody. Hydrostat zdjąłem i poddałem inspekcji. Wygląda w porządku, dmuchanie prawidłowo przełącza styk. Kończą mi sie pomysły.

0
  • #4 09 Lut 2013 23:17
    papaj205
    Poziom 11  

Niech pan spuści wodę z pralki do końca, później niech pan dmuchnie w wężyk od hydrostatu w kierunku zbiornika możliwe, że coś się dostało do komory hydrostatu. Sprawdził bym też, czy sam hydrostat "pstryka" po dmuchnięciu w jego kanał wejścia podciśnienia. Trzeba by też zobaczyć podłączenie do modułu.

0