Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OSRAM P-VIP 100-120/1.0 E22h ( - Wymiana lampy na nową - czy wystarczy?

06 Lut 2013 06:03 1734 9
  • Poziom 9  
    Witam. Wczoraj w moim tv Elemis Dora 750 zniknął nagle obraz, a po ponownym włączeniu usłyszałem bzyczenie, coś jak iskrzenie. Po odwróceniu tv zauważyłem, że to w lampie tak iskrzy i szybko wyłączyłem tv. Wymontowałem lampę i okazało się, że po prostu się przepaliła :cry: . To lampa OSRAM P-VIP 100-120/1.0 E22h (15 kV). I tu moje pytanie - czy po jej wymianie na nową tv będzie działać jak przedtem, czy jeszcze coś trzeba wymienić, ew.sprawdzić. Dodam, że ostatnio obraz był już dość ciemny, ale nic poza tym. Bardzo proszę o odp. bo koszt lampy to ok.560zł. A, i jescze coś - czy można tu stosować jakieś zamienne lampy ?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Obraz był ciemny bo lampa była na wykończeniu. Kup wymień i będzie działać.
  • Poziom 9  
    No to mnie kolega pocieszył, bo wydatek jednak niemały, ale widać warto :D
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Koledzy pomóżcie bo mam mały zgryz. Czy jest możliwe, że ta lampa, która się przepaliła była nieoryginalna albo po prostu z ,,niższej półki" i jak to ew. sprawdzić. Pytam bo lampa działała zaledwie od lipca 2012 czyli chyba raczej dość krótko. Dodam, że moduł zasilania lampy też jest OSRAM, ale może po prostu miałem jakiś słabszy model lampy ?? :?:
  • Poziom 23  
    Jak masz TV od nowości to raczej był tam oryginał może po prostu trafił się jakiś wadliwy. A jak kupiłeś używane to jest szansa że była regenerowana i była słabszej jakości.
  • Poziom 9  
    Tv odkupiłem od serwisu rtv. Mówili, że mieli go na wystawie do prezentacji i bardzo mało chodził, ale coś mi się wydaje, że ta lampa już swoje wyświeciła.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Więc nie wiesz ile miała wyświecone. Poszukaj lampy na znanym serwisie e***.**m tam będzie najtaniej. Ewentualnie pomyśl o regeneracji starej.
  • Poziom 9  
    Wedle tego co mówili mi przy sprzedaży to tv miał ok 2-3 miesiące, ale przecież mogli zamienić lampę z jakąś starszą, a tego im niestety nie udowodnię. :| Cóż, kupię nową i myślę, że będzie ok. W każdym razie dzięki za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam. :D
  • Poziom 17  
    adamek255 Częste włączanie i wyłączanie lampy ma drastyczny wpływ na jej żywotność, możliwe że mało świecił ale mógł mieć dużo cykli on/off
  • Poziom 9  
    O kurka, a to nie wiedziałem 8-O .Wielkie dzięki za tą informację. Fakt faktem, że obraz super mają te tv projekcyjne, no może nie wszystkie, ale akurat tak trafiłem. Jeszcze raz dzięki.