Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Win xp na Samsung nc110-hz1pl

06 Lut 2013 09:57 4092 4
  • Poziom 6  
    Witam. Mam pytanie dotyczące instalacji windowsa xp na netbooku samsung nc110.
    Obecnie mam na nim win 7 starter. Strasznie muli i chcę zainstalować win xp ale nie chcę stracić możliwości powrotu do win 7 przez recovery. Odpalając program partition wizard pokazują mi się 4 partycje widoczne poniżej:
    Instalacja Win xp na Samsung nc110-hz1pl
    Czy jeśli przy instalacji win xp usunę partycję *:system i partycję C: bedę mógł potem bez problemu przywrócić win 7 z partycji *:samsung_rec używając funkcji recovery? Program samsung recovery solution obecnie można włączyć zaraz przy uruchamianiu jeszcze z poziomu biosa po przez wciśnięcie F4 lub F2 nie pamiętam teraz dokładnie. Czy usuwając te partycje nie stracę możliwości powrotu do win 7 przez recovery?
  • Poziom 13  
    Cześć

Na początek zawsze warto nagrać płyty z Recovery Samsung.
    Powinna być opcja nagrania takich płyt.
    Wtedy można nie trzymać nawet tej partycji ostatniej : Samsung Rec.
    Możesz usunąć wszystkie 3 partycje i zainstalować system: Windows-XP.
    Rozważ wcześniej przed zmianą systemu - rozbudowę pamięci RAM do 4 GB.

Powodzenia
  • Poziom 10  
    Do 4GB nie da się. Platforma w nc110 obsługuje do 2GB RAM.

Usuwając te partycje stracisz możliwości powrotu do win 7 przez recovery F4 !!

Kolega @rkrzyzan wprowadza w błąd.
  • Poziom 39  
    xmyszka napisał:
    Usuwając te partycje stracisz możliwości powrotu do win 7 przez recovery F4 !!

Już sama instalacja windowsa XP uniemożliwi powrót do windows 7, bo klawisz jej nie uruchomi.
    Trzeba zrobić kopię sektora MBR dysku i kopię partycji recovery za pomocą oprogramowania od samsunga na płytkach i jeszcze na wszelki wypadek przez parted magic w postaci obrazu i dopiero można się brać za gmyranie w partycjach i instalowanie innego systemu windows.