Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N97 - czarny ekran (włącza się, działa)

06 Lut 2013 17:29 2061 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    przy próbie wymiany dotyku w noki n97 przestał działać mi ekran. Wymieniałem już kiedyś w tym modelu i poszło bez problemów. Telefon po włączeniu wibruje, i świecą się przyciski przy ekranie. Da się na niego zadzwonić, aparat chyba działa (jak przesunę klapkę z tyłu i nacisnę przycisk to świeci lampa). Ekran bez żadnej skazy. Folia była naklejona wcześniej. Czego może być wina? Taśma czy lcd?
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Z tego co sie dowiedzialem gdyby uszkodzona byla tasma to ekran swiecilby sie na bialo. Nie mam dostepu do czesci na podmiane bo nie jestem serwisantem itp. Zaryzykuje najprawdopodobniej z ekranem. Jak bede mial czas to moze pojde do komisu jakiegos sie zapytac.
    Przepraszam za znaki, pisze z telefonu. Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Na 99% poleciała taśma, tylko jakim cudem ?
  • Poziom 8  
    To było tak, kupiłem po taniości n97 (dotyk nie reagował w jednym punkcie i suwak od blokady był urwany). Zamówiłem panel z allegro. Doszedł to zabrałem się rozbieranie. Jako pierwszy wymieniłem korpus. Telefon działał w 100%. Przy wymianie dotyku napotkałem problem. Jedna śrubka trzymająca dotyk była oderwana ( z tą nakrętką co się wkręca) od dotyku i inteligentny fachowiec ją przykleił w taki sposób, że nie dało się jej odkręcić (dotyk odpadł sam z siebie (klei nie trzymał tak dobrze). Postanowiłem, że rozwierce śrubkę. Kupiłem wiertła, ale okazały się za małe, powierciłem troche i mówie, dam sobie spokój, złożyłem telefon (ekran nie działał to odłączyłem i taśma pod dotykiem była odczepiona. Złożyłem spowrotem i było ok. Następnego dnia zdenerwowałem się, szkoda mi było kasy na kolejne wiertełka i pomeczyłem się tymi, rozwierciłem, potem składam do kupy i nie działa, odkręciłem dotyk, bo mówie taśma od LCD odpięta, a tu wszystko ok. Posprawdzałem taśmy te co idą do korpusu też są ok.

PS.
    Dziwi mnie to, że jak uszkodzona jest taśma tak jak pisałeś to czemu da się go włączyć, podświetla przyciski pod spodem. Przecież to jest jedna taśma do tego. A ekran to się nawet nie zapali. Widać, że był niedawno wymieniany bo jest na nim folia ochronna.