Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Manli Gf2 Mx 400 64mb

14 Lut 2005 22:00 954 7
  • Poziom 10  
    A więc zaczne od początku.Mój brat przywiózł mi starego kompa,pogrzebałem w nim i wyciągąłem z niego karte graficzną GF2 MX 400 64MB.Wyjąłem mojego FX 5200 i wsadziłem tego zabytka.Podczas uruchamiania ukazały mi się pionowe paski,tak mniej więcej co 1.5cm,ale nic system doszedł do ekranu logowania i się zresetował i tak za każdym razem.Pomyślałem,że może stery nie grają z tym MX 400,miałem wcześniej wersje 67.66,więc ściągnąłem z neta stery 28.32,odinstalowałem te wcześniejsze i uruchomiłem ponownie kompa,na początku te same obiawy(pionowe paski),ale w ekranie logowania i w samym Windowsie zero jakichkolwiek pasków.Zainstalowałem stery 28.32 i znowu uruchomiłem ponownie kompa.I tu znowu to samo co ze sterami 67.66,a mianowicie restart po dłuższym zawachaniu przy ekranie logowania.Co mogło paść przy tej grafie???Czy te objawy mogą oznaczć uszkodzony chipset GPU,czy może padły jakieś rezystory,tranzystory,albo coś takiego???PS.Karta jest wykrywana bez problemu i przez BIOS i przez Windows jako GF 2 MX 400.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    DO POSIADACZY GF2 MX 400 64MB SDR
    Jeśli ktoś posiada tą karte graficzną to prosiłbym o to żeby programem BIOS Editor zczytał BIOS swojej karty graficznej (strzałeczka obok Open i Read From Memory),zapisał go i przesłał mi na adres gremlinnet(malpa)interia.pl abym mógł go porównać z moim.
    Z góry dziękuje
    PS.Prosiłbym też o podanie modelu swojej płyty głównej.
    Dzięki
    Program do pobrania stąd: http://whitebunny.demon.nl/download?file=bioseditor_1.0rc3_520.zip
  • Moderator
    Witam ! ... czy karta Ci się nie grzeje ?
    Może potrzeba zmienić pastę?
    Zerknij na kondensatory na niej oraz stabilizator napięcia.
    Sprawdź od strony gniazda na karcie czy nie masz uszkodzonych filtrów na liniach R G B .
    Czy sam komputer jaki Ci przywiózł jest sprawny czy też jest po awarii np. zasilacza?
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A więc tak,karte obadałem już z 50 razy i nie znalazłem żadnych uszkodzeń mechanicznych,kondensatory całe,ścieżki też,karta się nie grzeje,bo montowałem na niej własnoręcznie nowy radiator z wentylkiem(tak na wszelki wypadek,bo ten standardowy to był tylko pastą pacniętu i wyglądał jak cienka blaszka poryta rowkami).Brat kompa mi przywjózł nie sprawnego,kiedyś mu chyba kondensatory na płycie głównej się sfajczyły,ale zasiłka przy tym zabytku jest dobra,więc chyba zasiłka nic nie zmodziła mu wcześniej nic z tą kartą.
  • Moderator
    Gremlinnet napisał:
    kiedyś mu chyba kondensatory na płycie głównej się sfajczyły,ale zasiłka przy tym zabytku jest dobra,więc chyba zasiłka nic nie zmodziła mu wcześniej nic z tą kartą.

... widzę że raczej na elektronice to się nie znasz , a zasilacz właśnie mógł swoje zrobić .
    Napisałem jeszcze byś zrobił pomiary na RGB oraz na stabilizatorze lub go podmienił , a co do elektrolitów to nie zawsze jest cos widać zwłaszcza na karcie .
  • Spec od komputerów
    "stary komp" ma jakie AGP? x2 czy x4?
  • Poziom 10  
    Stary komp z tego co oblukałem ma chipset Via PLE133T,a z kolei ten chipset obsługuje max. AGPx4,więc wszystko chyba na tym jechało.Dokładnie nie mogę sprawdzić bo płyta jest martwa.
  • Poziom 10  
    Po kilku godzinach kombinowania doszedłem do wniosku,że wszystkiemu winne są fltry na liniach RGB,a dlaczego???Sądze tak,po tym jak udało mi się uruchomić tego MX400 na sterach 56.72 w trybie VGA tzn. 640x480 i 8-bitow paleta kolorów,i właśnie ta 8-bitowa paleta kolorów mnie do tego wniosku doprowadziła.System kolorów RGB korzysta dopiero z 24-bitowej lub 32-bitowej palety,a 8-bitowa paleta z tego systemu nie korzysta,więc wszystkiemu winne są najprawdopodobie te filtry.Jak tylko dostane miernik napięcia zabieram się za ominięcie tych filtrów,jak skończe to dam znać czy to pomoże.
  • Poziom 10  
    Nio witam.Po długich zmaganiach z tą kartą ominąłem wreszcie te filtry.Tylko że popełniłem jakis błąd.Bo teraz cały ekran ma zółte zabarwienie.Mam pytanko,bo w rzędzie gdzie są te filtry są 4 kondensatorki,a w tych rzędach bez filtrów tylko dwa i ja ominąłem wszystkie cztery,zamiast tych dwóch pierwszych,czy to może powodować tą barwe żółtą ekranu??