Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego (amplituner + odtwarzacz) z nowoczesnym TV

Dariusz J. 06 Lut 2013 20:57 1266 2
  • #1 06 Lut 2013 20:57
    Dariusz J.
    Poziom 2  

Witam,

Mam krótkie pytanie -- czy jest możliwe połączenie ONKYO DR-90 (stary sprzęt, amplituner+odtwarzacz DVD) z nowoczesnym televizorem LED (Panasonic TX-L42DT50).

ONKYO posiada następujace gnaizda: SCART, chinch, S-Video oraz dwa cyfrowe -- coaxial video i optical video.
    PANASONIC posiada HDMI, USB, Ethernet, gniazdo PC, AV1 (Scart)* oraz AV2 (Component/Video).

* jedyną możliwością, którą odkryłem jest zastosowanie załączonej przejściówki do TV (przejściówka SCART na AV1 (scart), jednakże obraz jest nie do przyjęcia.

Nadmieniam, iż nie zależy mi na przesłaniu dźwieku do TV, gdyż i tak w przypadku oglądania filmów z kina domowego używam dźwieku z amplitunera.

Z góry dziękuję za poradę odnośnie połączenia, dającego najlepsze efekty.

Pozdrawiam.

P.S. Wyjście, które poznałem czytając tematy na forum to użycie konwertera Scart-HDMI, ale nie wiem, czy jest to najelpsza opcja (chyba, że w moim przypadku jest to jedyna opcja).

0 2
  • #2 06 Lut 2013 21:08
    zbychmg
    Poziom 28  

Możesz użyć SCART AV1 lub chinch AV2, niestety obrazu wiele nie polepszysz.
    Najlepszy będzie z wyjścia S-Video, ale przecież jakość DVD, to nawet nie HD-ready.
    Odpowiednią jakość uzyskasz dopiero stosując odtwarzać z nośnika o jakości co najmniej połowę HD, czyli blue ray lub odpowiedniej jakości materia z PC-ta.

0
  • #3 06 Lut 2013 21:31
    Dariusz J.
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź, chociaż nie jestem pewien, czy się dobrze wysłowiłem. Pisząc "obraz nie do przyjęcia" miałem na myśli straszne zakłócenia w przypadku połączenia przejściówką dołączoną do TV. Obraz po prostu strasznie miga.

Jestem w stanie znieść obraz gorszej jakości niz np. HD z Cyfry, ale taki, który da sie oglądać.

Czy to wina przejściówki (te zakłócenia) czy cos nie tak z wejściem w telewizorze ? Sprawdzałem na 2 różnych kablach Scart-Scart i jest to samo.

Pozdrawiam

0