Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara-kabel usb-komputer.

lukys 06 Lut 2013 21:19 3444 5
  • #1 06 Lut 2013 21:19
    lukys
    Poziom 8  

Witam.
    Otóż chciałem podłączyć sobie gitarkę do komputera i się trochę pobawić efektami ,lecz po podłączeniu przez przedwzmacniacz (jakaś konsola karaoke z allegro) pod wejście liniowe skończyło się na dużych opóźnieniach.
    Znalazłem gdzieś w internecie takie cudo jak na zdjęciu i teraz moje pytanie : czy w tym kablu jest zawarta jakaś magiczna elektronika (we wtyczce) czy po prostu do kabla usb jest przylutowana wtyczka duży jack ?
    Jeśli jest to po prostu wtyczka przylutowana do kabla usb to bym prosił o informacje ,które styki trzeba połączyć z wtyczką .
    Dzięki z góry za odpowiedzi : ) Gitara-kabel usb-komputer.

0 5
  • #2 06 Lut 2013 21:38
    lekto
    Poziom 35  

Musi być jakaś elektronika, usb jest cyfrowe. Konsola karaoke sama z siebie nie wprowadza opóźnienia? Kiedyś podłączałem gitarę przez analogowy przester do wejścia liniowego, na zintegrowanej karcie muzycznej nie miałem żadnych opóźnień.

0
  • #3 06 Lut 2013 22:27
    lukys
    Poziom 8  

No niestety bez konsoli opóźnienia nadal występują .
    Może ktoś ma jakieś informacje na temat tej "magicznej elektroniki" w tym kablu ?

0
  • #5 06 Lut 2013 22:38
    bibul
    Poziom 19  

Dla mnie to wygląda na miniaturową kartę dźwiękową z wejściem line-in. Już od dawna można było kupić karty dźwiękowe w formie pendrive'a na USB.

Koledze zapewne chodzi o efekty/symulatory jakie są w na przykład w programie Guitar Rig.

Aby jakoś sensownie pograć niestety trzeba mieć lepszą kartę dźwiękową. Poczytaj o kartach AISIO. Są też drivery emulujące ten standard dla popularnych chipów audio (AISIO4ALL), ale nadal to tylko proteza.

Kiedyś się tak bawiłem na starym kompie (Duron 800Mhz, SoundBlaster LIVE!) i zauważyłem, że podczas grania mocno obciążony jest procesor - tak czy siak, grać się praktycznie nie dało ze względu na opóźnienia.
    Być może na obecnym sprzęcie, gdzie zwykle jest po parę rdzeni i taktowanie parę Ghz, jakoś to będzie chodziło. Spróbuj.

Wracając do kabelka - moim zdaniem sprawy on nie rozwiąże.

0
  • #6 07 Lut 2013 16:00
    lukys
    Poziom 8  

Dokładnie ,chodzi mi właśnie o jakieś symulatory efektów.
    Spróbuje podłączyć przez taką mini kartę bo gdzieś jeszcze mam firmy behringer bodajże i zobaczę jak działa .
    Dzięki za odpowiedzi.
    Jeszcze pytanko na koniec ,czy zrobić taką miniaturową kartę dźwiękową to duży problem ?

0