Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łucznik Zofia 2015 - pląta górną nić pod podajnikiem

06 Lut 2013 22:01 5724 11
  • Poziom 1  
    Witam, od niedawna mam maszynę łucznik 2015, po zmianie szpulki w bębenku poczatkowo szyła bez zarzutu aż nagle nitka górna splątała się tuż nad bębenkiem blokując igłę i cały mechanizm. próbowałam zmieniać nici w bębenku i naprężenie nitki górnej ale nic to nie dało. Będę wdzięczna za pomoc;)
  • Poziom 14  
    Proszę spróbować zmianę naprężenia nitki w bębenku (za pomocą śrubki regulacyjnej bębenka) - powinno pomóc.
  • Specjalista AGD
    Ważną rzeczą jest przeczytanie instrukcji obsługi.Tj.Czyszczenie,nawlekanie i regulacja nici.A wszystko będzie ok.
  • Poziom 9  
    Witam. Od niedawna posiadam maszyne łucznik Zofia 2015. Na początku szyla ok az pewnego razu zlamala mi sie igla, wymienilam na nowa dolaczona do zestawu i od tego czasu ciagle zrywa górna nic. Juz nie wiem co robic czy to wina tych igieł, czy moze cos jest nie tak z chwytaczem. Zmiana naprezenia nici jak i samych nici nic nie dala.Dodam tez placze czasami tez nic na chwytaczu. Moze ktos mial juz taki problem. Prosze o pomoc.
  • Specjalista AGD
    Czy nowa igła została załozona prawidłowo???
  • Poziom 9  
    Tak założyłam ja tak jak opisane było w instrukcji.

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze tak zapytam moze ktos wie jaki rozmiar igly byl w maszynie odrazu po zakupie, bo wyrzucilam złamana igle i nie sprawdzilam.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Nikt nie jest w stanie mi pomoc?
  • Specjalista AGD
    Rozmiar igly w maszynach domowych jest typowy wiec nie bede o tym pisal.Dodam tylko,ze zalozenie igly jest bardzo wazne nalezy wsunac igle do samego konca w gore.Moze byc tez taki przypadek,ze zostala koncowka igly co nie umozliwia wsuniecie jej do konca.
    Sorry brak polskich znakow.
    Platanie nici pod materialem wyraznie wskazuje na to ze nitka grna jest za luzna lub zle nawleczona.
  • Poziom 9  
    Igle włożyłam do końca jak należy( w środku jest bolec który blokuje igłę), a jeśli chodzi o końcówkę igły to została wyjęta poza tym ułamała mi się końcówka dolna igły nie górna.
  • Specjalista AGD
    Jezeli igla zalozona prawidlowo to teraz nalezy sie skupic czy nici sa prawidlowo nawleczone i czy sa prawdlowo naprezone.Nitka gorna powinna zawsze miec wieksze naprezenie od nitki dolnej.
  • Poziom 9  
    A jak sprawdzić naprężenie nitki dolnej? Jeśli chodzi o naprężenie nitki górnej to próbowałam każdej możliwej opcji.
  • Specjalista AGD
    Jeżeli szpulka jest prawidłowo założona to po wyjęciu dolnej nitki nad płytkę powinna podczas ciągnięcia wysuwać się w miarę lekko beż żadnego oporu.Górna jak pisałem wcześniej nieco ciaśniej od dolnej.
    Podczas podciągania nitki górnej spróbuj naprężać i luzować naprężacz zwróć uwagę czy naprężacz spełnia swoją funkcję Jeżeli nie to nitka jest źle założona w talerzykach lub po między talerzykami są zanieczyszczenia tzn.pył lub resztki nici.
  • Poziom 9  
    Witam. Wczoraj kupiłam nowe igły w pasmanterii. Wymieniłam i wszystko chodzi jak należy. Nic się nie rwie, nie plącze:( odpukać). Chyba ewidentnie była to wina igieł dołączonych do maszyny.