Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat 126p - Półosie od Fiata Cinquecento 700

piachu1994 06 Feb 2013 22:14 4683 4
    piachu1994
    Level 37  
    Dzień dobry.
    Czy jest możliwe założenie półosi do skrzyni 126p od Fiata CC 700?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    robokop
    Moderator of Cars
    Nie. Różna średnica kamieni, inaczej rozwiązane zabezpieczanie flansz/przegubów. W długości też się chyba różnią.
    piachu1994
    Level 37  
    robokop wrote:
    Nie. Różna średnica kamieni, inaczej rozwiązane zabezpieczanie flansz/przegubów. W długości też się chyba różnią.

Aczkolwiek jest możliwe założenie całego dyferencjału z półosiami do skrzyni Malucha?

Jestem w trakcie projektowania buggy z silnikiem i skrzynią Fiata 126p i jeżeli bym założył półosie od CC wtedy mam możliwość zastosowania zwrotnic, które posiadają już zaciski (hamulce tarczowe). Dzięki którym poprawia się hamowanie, a co za tym idzie bezpieczeństwo użytkownika. Cały czas pozostaje przy napędzie na tylnią oś. Wahacze pod taką zwrotnicę jest łatwo wykonać, i mogę wtedy zastosować lepsze amortyzatory (poprawiam siłę docisku koła do podłoża).

Projektuje z myślą o bezpieczeństwie, niezawodności, oraz prostocie. Jest to mój pierwszy projekt, więc już na samym początku chce jak najwięcej dopracować, poprawić. Nie mam zamiaru zakładania większego silnika (brak funduszy), również buduję taki pojazd pierwszy raz, to jest oczywiste, że nie wszystko będzie od razu idealne.
    robokop
    Moderator of Cars
    piachu1994 wrote:
    Aczkolwiek jest możliwe założenie całego dyferencjału z półosiami do skrzyni Malucha?

Nie.