Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - porónanie - Excel porównanie kolumn w stanach magazynowych.

07 Lut 2013 08:57 4014 4
  • Poziom 9  
    Mam prośbę czy mógłby mi to ktoś ogarnąć bo już tracę wiarę :) Wydaje mi się że przydałby się do tego makro. Potrzebuję porównać kody produktów z tabeli A i tabeli C i te które się powtarzają wyświetlić w tabeli E i porównać ilości tych produktów czyli tabele B z D i wyświetlić że jest inna wartość w tabeli F (nie musi to być obliczone tylko chcę aby było w jakiś sposób wyróżnione) żebym wiedział że muszę zmienić stany magazynowe. Przesyłam w załączniku plik. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc :) a i jeszcze jedno tam gdzie są puste wiersze w A i C to one mnie nie interesują.
  • Moderator Programowanie
    Opisz dokładniej. Co rozumiesz pod pojęciem tabele? Można się tylko domyślać, że chodzi o kolumny...

"Na oko" wydaje się, że wystarczą standardowe funkcje wyszukiwania + formatowanie warunkowe.
  • Poziom 9  
    ... tak chodzi o kolumny .... ale już od tego rozkminiania mi się w głowie miesza ... tym bardziej, że excel nigdy nie był mi do niczego potrzebny, super by było jakbyś mi to mógł naświetlić jakoś szczegółowo ... żeby mój mózg to ogarnął :)
  • Poziom 40  
    Można też tak:
    - umieść te dane w dwóch kolumnach A i B - jedne pod drugimi.
    - użyj trzeciej kolumny C do "oznaczenia" skąd dane pochodzą, np. PRZED i PO
    - usuń zbędne (puste) wiersze
    - a kolumn A-C stwórz tabelę przestawną
    - w wiersze wrzucasz kolumnę A, w wartości: sumę z kolumny B, a w kolumny: kolumnę C
    - w efekcie uzyskasz tabelę z indeksami i sumą ilości obok siebie. Kopiujesz je do innego arkusza i zwykłą różnicą ustalasz, które pozycje się różnią.
  • Poziom 9  
    Sprawa rozwiązana dzięki za porady ale skończyło się tak jak myślałem dotarłem do znajomego, który mi napisał makro i oto właśnie mi chodziło, żeby się wszystko robiło szybko, sprawnie teraz sobie tylko wklejam w arkusz1 nowe stany w arkusz2 stare stany i w arkuszu3 mam "czarno na białym" w czym są zmiany ...