Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka plazma 46-47 zali - do 4 tys. ?

rapak345 07 Lut 2013 12:56 3699 20
  • #1 07 Lut 2013 12:56
    rapak345
    Poziom 9  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 85% wprost, 15% lekko z boku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na początek, potem być może wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? ogólnie pokój dobrze nasłoneczniony, po południu słońce wali od zachodu niemiłosiernie prosto w tv (latem nie da się oglądać i trzeba zasuwać rolety)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? panasonic kineskop 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nie mam szczególnych dodatkowych wymagań; podobno są jakieś urządzenia (dongle?) dzięki którym nawet niesmartovy tv można przerobić na smartowy
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv naziemna, tv na karte z dekodera (chyba że kartę można włożyć bezpośrednio do tv), usb z filmami avi czyba że da radę po sieci bezpośrednio z kompa
    10 .Jakie urządzenia? dekoder na karte, xbox360 z kinectem
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa ale to nie jest warunek konieczny
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z pena (avi), sport (piłka nożna), dzieci - bajki
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie ma potrzeby, chociaż jak uda się włączyć youtube to fajnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? na xbox, 1h dziennie, weekend 2-3 h.
    16. Preferencje co do marki? mam panasonica i mogę pozostać przy marce ale jestem otwarty na propozycje
    17. Preferencje co do wielkości? 46-47"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cukierkowata nienaturalna jaskrawość, przejaskrawione oczo..bne kolory i pikseloza
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? dzieci(xbox) - popołudniami, ja - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4 tys, plus minus pare stów - wolałbym dużo mniej niż więcej za wodotryski których i tak nie wykorzystam
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć w ogóle

Preferuje plazme bo oglądałem w sklepie kilkadziesiąt tv i generalnie plazma mnie przekonała (głównie ze względu na bardziej naturalne kolory).
    Pytanie czy tańsze modele Panasonica różnią się od tych droższych tylko i wyłącznie większą ilością wodotrysków (typu wifi) czy też układy wyświetlania są inne?
    Jak jest z gwarancją w plazmach na martwe piksele?
    Jak się nazywa i gdzie można kupić to urządzenie (dongle?) które umożliwi mi oglądanie np. weeb.tv na telewizorze? Ewentualnie gdzie można poczytać o tym w sposób przystępny?
    No i dylemat Panasonic czy Samsung a może jeszcze ktoś inny?

pozdrawiam
    Grzegorz

PS. Jak bym zdecydował się na zakup Panasonica - to jak mieć pewność że pochodzi on z oficjalnej dystrybucji Panasonica w Polsce ?

0 20
  • #3 09 Lut 2013 07:20
    rapak345
    Poziom 9  

Pytanie czy 50 cali z 3 metrów nie będzie zbyt wielkie ?
    Z jednej strony wydaje się zbyt wielkie, z drugiej wiele osób które kupiły 42 cale żałuje że nie kupiło większego, hmm ??

Znalazłem jeszcze wielkość pośrednia tj. 46 cali w ofercie tylko jednego sklepu:
    http://www.mediamarkt.pl/produkt,id-125947?ut...ium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml

Pytanie czy st30 to jest to samo albo prawie to samo co st50 ?

0
  • #4 11 Lut 2013 10:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Brałbym 50" zdecydowanie.

0
  • #5 11 Lut 2013 21:43
    rapak345
    Poziom 9  

Kurcze, pochodziłem troszkę po sklepach i ... bardzo spodobał mi się Philips 47PFL6007. To jest tv ledowy czyli niezgodny z założeniami początkowymi ale przecież można je zmieniać.
    Pytanie jak bardzo ten model różni się od serii PFL5007 lub 5507 ? I jeszcze jedno czym się różni seria H od K?

Czy (cena jest zbliżona) wybralibyście leda 46"Philipsa PFL6007 czy plazme Panasonica 50"ST50 w tych kryteriach które podałem w pierwszym poście?

0
  • #7 15 Lut 2013 07:56
    rapak345
    Poziom 9  

Budżet spadł z 4 do 3 tys.
    Zmieniłem decyzję - będzie jednak LED.
    Jeszcze raz: priorytet to tv naziemna cyfrowa, 10% xbox. pokój mocno nasłoneczniony.

Czy jest jakaś alternatywa dla Philipsa 5507 (5537), może Panasonic albo Samsung ?
    W sklepie najlepsze wrażenie - głównie ze względu na brak "szklistości" czy "lusterkowatości" - wywarł na mnie Samsung ES6800 (ale podobno nie należy się sugerować sklepowymi prezentacjami) tylko że ten model przekracza aktualnie budżet 3 tys. dość wyraźnie.

0
  • #9 15 Lut 2013 13:22
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Witam! Kup człowieku LG, nie szukaj wynalazków. Jak Ci padnie po gwarancji, to komplet modułów kupisz za 450zł. Jak padnie wynalazek, to nie dość, że problem ze znalezieniem serwisu, to jeszcze ceny z kosmosu. Pozdrawiam.

0
  • #10 15 Lut 2013 16:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kupować o to żeby kupować od razu części to tak jak zakładać że na drugi dzień się zepsuje.
    Niezły pomysł - powinni sprzedawać od razu z woreczkiem części zapasowych do samodzielnej naprawy.
    Dla mnie lepiej kupić model który jest sprawdzony i się nie psuje , a naprawę zostawić serwisowi.

0
  • #11 16 Lut 2013 00:34
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Nie ma sprzętu, który się nie psuje. Naprawiam telewizory od 19 lat i naprawiałem wszelkiego rodzaju od CRT po LED'y. W LCD, czy LED pół biedy, jak padnie zasilacz. Z reguły jednak pada płyta główna, lub matryca. I jeżeli do LG namierzę ją w necie za 200zł, to do SONY, czy PANASONICA będzie nieosiągalna, a w serwisie skromne 900zł. Patrząc z perspektywy użytkownika trochę przykro po okresie gwarancji wyrzucić tv, bo naprawa wyniesie 50% wartości.

0
  • #12 16 Lut 2013 08:07
    rapak345
    Poziom 9  

Pawle - a jak jest z matrycami do rekomendowanej tutaj Toshiby(też produkowana w Polsce), Sharpa czy Philipsa?

0
  • #13 16 Lut 2013 11:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Matrycą są i są dobre....
    Sorry ale to chyba nie ten dział z tymi częściami.
    Telewizory wymienia się znacznie wcześniej niż się rozpadną.
    Korzystałam z wielu telewizorów i jeszcze nigdy nie szukałem części.
    Dla mnie kupować telewizor po to żeby szukać od razu części to jest nieporozumienie.

0
  • #14 16 Lut 2013 22:28
    paweł chmielinski
    Poziom 13  

Większość ludzi żyje w przekonaniu,że telewizor będzie grał minimum 10 lat, jak to było z CRT. Według ogólnie panującego przekonania te nowoczesne mają się nie psuć. Zdziwienie ogarnia potencjalnego nabywcę, jak "super tv " przeżył tylko okres gwarancji, a potem jego naprawa niewiele odbiega od ceny nowego tv. Nie ma znaczenia, jaką markę kupimy. Czasami wynalazek nieznanej firmy pogra dłużej niż sławny SONY, czy PANASONIC. Wszystkie mają wspólną cechę, na obudowie napis MADE IN TAIWAN lub MALESIA. Co do parametrów obrazu plazma bije konkurencję na głowę, a jej prądożerność, to lekka przesada. Plazma 42" przy maksymalnym świeceniu(białe tło) pobiera około 250W na godzinę. Używając tv przeciętnie 5h dziennie zużyjemy dziennie 1250W. Przeliczając na cenę prądu wychodzi około 70gr dziennie, czyli prawie 22zł na miesiąc. Led tej wielkości zużywa 160W, czyli wyjdzie nam 800W, co daje w skali miesiąca około 16zł. Różnica za prąd rocznie, to 72zł! Za LED'a trzeba zapłacić około 3000zł, a plazmę kupimy za 1500zł. :)

0
  • #15 17 Lut 2013 01:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Liczy się 8 godzin dziennie - to różnica roczna wynosi 200 zł i więcej.
    Co na przestrzeni 8 lat daje .... drugi telewizor gratis.
    Więc jakby nie liczyć to jakaś kwota jest . Im większe przekątne (50,60,70") to różnice są już ogromne.
    Telewizory sprzedajemy od 30 lat, więc znamy przekrój żywotności również organoleptycznie. Plazmy które sprzedaliśmy pierwsze , grają do dziś i prędzej się ludziom nudzą lub brakuje im multimedialności niż trafiają na złomowisko historii.

0
  • #16 17 Lut 2013 11:44
    amoorek
    Poziom 9  

A kto ci powiedział, że 8 godzin się liczy ?

Np. na stronie Panasonica zużycie prądu jest liczone jako 4 godziny dziennie.

Z Twojego założenia wychodzi na to, że jak wracam z pracy o godz. 16:00 to do 24:00 na okrągło gra telewizor i tak dzień w dzień ?

0
  • #17 17 Lut 2013 17:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Poczytaj badania w Polsce i na świecie.
    Rozmawiam z wieloma ludźmi i tak u nich gra.

0
  • #19 17 Lut 2013 21:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest w promocji za 3899 zł .

0
  • #20 17 Lut 2013 23:04
    amoorek
    Poziom 9  

Najbardziej mi się podoba to:

Cytat:
    Jest w promocji za 3899 zł .

I teraz pytanie, "gdzie, w jakim sklepie?".

0
  • #21 18 Lut 2013 03:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Napisz na PW dostaniesz info.

0