Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

woda zbiera się w bębnie pralki i cieknie z zaworu odpływowego

Baila Morena 07 Lut 2013 13:03 4044 6
  • #1 07 Lut 2013 13:03
    Baila Morena
    Poziom 6  

Witam jestem tu nowa,jeśli powielam temat to przepraszam.
    Otóż mam problem z pralka starego typu polar,chodzi o to że od pewnego czasu jak robię pranie to podczas prania w kuchni ze zlewu wydobywają się dźwięki bulgoczącej wody ,jakby coś się działo w rurach między kuchnią a łazienką,a druga niepokojąca mnie rzecz to ,że już jakiś czas tamu po praniu nieraz zbiera się woda w bębnie ( nie zawsze) nie wiem od czego to zależy,pierwszy raz zdarzyło się to pół roku temu wracam z wakacji ,wchodzę do łazienki a tam taaaki smród masakryczny:( okazało się ze zebrała się woda i przez dwa tygodnie kiedy mnie nie było po prostu skisła ,no masakra...wczoraj po skończonym pranie patrze a tam kałuża na podłodze,okazało się że woda wyciekła z rury odpływowej tzn mam ten odpływ zamontowany w ścianie na wysokości jakiś 70cm i właśnie już stamtąd ciekła bo miałam też mokrą ścianę,błagam pomóżcie ,czy to możliwe że trzeba wyczyścić tylko filtr w pralce bo może dlatego nie odpompowuje wody?czy to już sprawa w rurach?czy można wyjąc wąż z tego odpływu i sprężyną wyczyścić rurę?może tam się zebrał jakiś syf???

0 6
  • #2 07 Lut 2013 13:12
    jerry1960
    Poziom 33  

Wyjmij odpływ z rury i wyczyść rurę ,chyba że masz zawór (syfon) przy podłączeniu do tej rury to tez wyczyść.

0
  • #3 07 Lut 2013 13:17
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Baila Morena napisał:
    wczoraj po skończonym pranie patrze a tam kałuża na podłodze,okazało się że woda wyciekła z rury odpływowej tzn mam ten odpływ zamontowany w ścianie na wysokości jakiś 70cm i właśnie już stamtąd ciekła bo miałam też mokrą ścianę

Tu jest potrzebny hydraulik (ze sprężyną), a nie mechanik do pralki.

0
  • #4 07 Lut 2013 14:50
    Baila Morena
    Poziom 6  

sprężynę mam ,bo muszę dodać że jakiś czas temu wybijało mi wodę ze zlewu w kuchni ,po rozkręceniu "kolanka" okazało się że problem jest głębiej w rurach ponieważ kolanko było ok i właśnie sprężyną wyczyściliśmy rurę i już było dobrze,czyli może jednak problem tkwi (dosłownie ;) ) w rurze między łazienką a kuchnią? myślicie że mogę wyjąc rurę odpływową i zapodać tam w kanały sprężynę?

0
  • #5 09 Lut 2013 11:32
    Baila Morena
    Poziom 6  

no i stało się ,wyjęłam filtr a tam masa syfu ,wyczyściłam i dziś zrobię pranie zobaczymy co będzie.

0
  • #6 10 Lut 2013 10:25
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Baila Morena napisał:
    no i stało się ,wyjęłam filtr a tam masa syfu ,wyczyściłam i dziś zrobię pranie zobaczymy co będzie.

Też tak miałem, teraz czyszczę filtr regularnie. Do tego , przy okazji dowiedziałem się, że nie należy zamykać dzwiczek do pralki jak nie pracuje. Brak dopływu powietrza do wnętrza sprzyja rozwojowi stworów zwanych bakteriami beztlenowymi.
    Wtedy cuchnie z pralki.
    pozdrawiam

0
  • #7 11 Lut 2013 09:51
    Baila Morena
    Poziom 6  

no tak po przeczyszczeniu filtra woda się nie zbiera wiec chociaż to ,ale niestety z rury odpływowej podczas prania nadal wybija woda,no i bulgotanie w rurach nadal słychać:( wsypałam kreta i nic.

0