Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 1905 - Dziwny przypadek, po wymianie świetlówek dalej gaśnie.

darkfireblueci 07 Lut 2013 17:02 1554 7
  • #1 07 Lut 2013 17:02
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Witam,
    posiadam monitor jak w temacie, problem w tym że od pewnego czasu wyłączał się po jakiś 2-5 sekundach. Stwierdziłem, że świetlówki są zużyte i postanowiłem je wymienić i tak zrobiłem lecz gdy już wszystko poskładałem monitor włącza się na 20-30 sekund i gaśnie podświetlenie, świetlówki są sprawne bo sprawdzałem w szkole. Teraz kłania się pytanie : czy jest to uszkodzenie invertera?

0 7
  • #2 07 Lut 2013 18:41
    btomko
    Poziom 34  

[quote="darkfireblueci"]czy jest to uszkodzenie invertera?

Prawdopodobnie tak posprawdzaj na początek napięcia i transformator inwertera.

0
  • #3 07 Lut 2013 19:21
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

darkfireblueci napisał:
    Stwierdziłem, że świetlówki są zużyte

Na jakiej podstawie?
    Cytat:
    Dziwny przypadek

Dziwnych przypadków nie ma, są tylko błędnie wyciągane wnioski.

0
  • #4 07 Lut 2013 19:42
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Stwierdziłem, gdyż monitor uruchomił się z czerwoną poświatą. A co do sprawdzania napięć to podam nie wcześniej niż jutro lub pojutrze.

0
  • #5 07 Lut 2013 19:47
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czekamy z utęsknieniem...

0
  • #6 10 Lut 2013 15:36
    captain4
    Poziom 24  

Zapewne jest to 1905S1 czyli 111931.
    Poza zużytymi świetlówkami (jakies90% usterek) czasem były tez poste elektrolity, co możne tez wyłączać inverter.
    Sam inverter uszkadzał się bardzo rzadko, prędzej niedociśnięta wtyczka któreś ze świetlówek.

0
  • #7 10 Lut 2013 21:07
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Dam kuzynowi znać, bo monitor jest u niego i on akurat ma pod dostatkiem kondensatory tylko to trochę potrwa ale dam znać co i jak. Z góry dzięki wszystkim za zainteresowanie się.

0
  • #8 25 Mar 2013 15:28
    darkfireblueci
    Poziom 17  

Po dokładnych przeglądach tego monitora stwierdziłem, że elektrolity są sprawny/ nie wysuszone i szukałem dalej, lecz bez skutku i postanowiliśmy poprawić wszystkie luty i w końcu monitor się uruchomił i działa już bez żadnych przerywek. Dzięki wszystkim za zainteresowanie się i pomoc :) Pozdrawiam i zamykam...

0
  Szukaj w 5mln produktów